Gündem Haberleri

  Londra'da 5 bin kişilik Gezi protestosu

  DHA
  09.06.2013 - 00:47 | Son Güncelleme:

  Taksim Gezi Parkı protestoları 12’inci gününe girerken İngiltere’nin başkenti Londra’da yaşayan Türkler protestolara desteğini sürdürdü. Trafalgar Meydanı'nda toplanan yüzlerce kişi hükümet aleyhine sloganlar atarak Londra'daki Başbakanlık Binası'nın bulunduğu Downing Street'e yürüdü.

  Taksim Gezi Parkı'ndaki eyleme destek için Londra'da iki farklı noktada protesto gösterisi düzenlendi. İlk eylem Türkiye'nin Londra Büyükelçiliği önünde yapıldı. Gösteriye Türkiye Gençlik Birliği (TGB), İngiltere Atatürkçü Düşünce Derneği (İADD) ve Genç Türkler Derneği katıldı. Grup hükümet aleyhinde slogan atarak, Gezi parkı eylemine destek açıklaması yaptı.

  Diğer eylem ise, İngiltere Alevi Dernekleri Federasyonu tarafından Trafalgar Meydanı’nda düzenledi. Farklı sivil toplum kuruluşlarının da desteklediği eyleme yüzlerce kişi katıldı. Meydanda toplanan grup, hükümet aleyhine sloganlar atarak, Londra’daki Başbakanlık Binası’nın bulunduğu Downing Street’e yürüdü. Polisin müdahale etmediği grup, taşıdıkları pankartlarla Gezi Parkı eylemcilerine desteklerini belirtti. Grup daha sonra İstiklal Marşı ve Atatürk’ün Gençliğe Hitabesini okuduktan sonra olaysız dağıldı.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı