Gündem Haberleri

  Londra'da

  Hürriyet Haber
  30.01.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Şişli'nin firari Belediye Başkanı Gülay Aslıtürk, bayramdan iki gün önce Londra'nın alışveriş merkezlerinden Oxford Street'teki Selfridges Mağazası'nda çay içerken görüldü. Vizesi bittiği için Fransa, İsviçre ve İtalya'da barınamayan Aslıtürk'ün Londra'ya sahte pasaportla girdiği sanılıyor.

  Interpol tarafından kırmızı bültenle aranan Şişli eski Belediye Başkanı Gülay Aslitürk Londra'da görüldü. Bayramdan iki gün önce Londra'nın alışveriş merkezlerinden Oxford Street'teki Selfridges Mağazası'nda iki şık bayanla birlikte çay içerken farkedilen Aslitürk'ün İngiltere'de ortaya çıkması ilgilileri şaşırttı. Nice-Cannes arasındaki iki evinde yaşarken, Alaattin Çakıcı'nın yakalanmasının ardından dosyasının Türk makamları tarafından tamamlanması ve pasaportundaki 6 aylık Shengen vizesinin bitmesi üzerine Fransa, İsviçre ve İtalya'da barınamayan Aslıtürk'ün girişi en zor ülkelerden biri olan İngiltere'ye ne yoldan nasıl giriş yaptığı merak konusu oldu. Babası İlyas Çokay'ın evinin bulunduğu İngiltere'ye Aslıtürk'ün sahte pasaportla girmiş olabileceği üzerinde duruldu. Gülay Aslıtürk'ü Şişli Belediye Başkanı'yken tanıyan bir tanık, gördüklerini Hürriyet'e şöyle anlattı: ‘‘Kumral saçı vardı. Tıpkı Diana'nın saçı gibi taranmıştı. Bordo bluzu ve siyah eteğiyle dikkat çekiyordu. Kulağındaki yuvarlak küpeler çok yakışmıştı. Yanında çocuğu yoktu.’’

  KOCASIYLA BULUŞTU

  Diğer taraftan geçen yıl vergi borcu nedeniyle emniyette gözaltına alınan ve pasaportuna el konulduğu söylenen Orhan Aslıtürk'ün de 5-6 hafta önce Londra'ya kızının gizli düğünü için geldiği öğrenildi. Orhan Aslıtürk'ün kızı Aslı Aslıtürk ile tanınmış Kalkavan ailesinden Bora Kalkavan'ın nikahlandıktan sonra Londra'daki Sheraton Park Tower Oteli'nde bir yemek verdikleri anlaşıldı. Orhan Aslıtürk'ün de hazır bulunduğu gizli düğünün herkesten sır gibi saklandığı kaydedildi. Gülay Aslıtürk'ün güvenlik nedeniyle bu düğüne katılmadığı tahmin edildi. Bazı kaynaklar Orhan Aslıtürk'ün Londra'da birkaç gün kaldıktan sonra Güney Fransa'ya geçtiğini ileri sürerken, bazı kaynaklar da, güç durumdaki işadamının aylardır göremediği yeni doğan çocuğu ve eşi Gülay Aslıtürk ile Londra'da özlem giderdiğini iddia ettiler.  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı