« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Londra'da 2 madalya birden

2012 Londra Paralimpik Oyunları'nda mücadele eden milli okçu Doğan Hancı, bronz madalya kazandı. Masa tenisi branşındaki temsilcimiz Neslihan Kavas ise gümüş madalya kazanmayı başardı.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Royal Artillery Barracks'ta yapılan müsabakalarda, yarı finalde Fin Jere Forsberg'e 7-3 yenilen Hancı, bronz madalya için İspanyol Guillermo Rodriguez Gonzalez ile karşılaştı.

İspanyol rakibini 6-2 mağlup eden Doğan Hancı, makaralı yay dalında bronz madalyaya uzanırken, Türkiye'ye de oyunlardaki 7. madalyasını kazandırdı.

Milli okçunun bronz madalya kazandığı müsabakayı Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç ile Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan da tribünden izledi.

Bu kategoride altın madalya Fin Jere Forsberg'in, gümüş madalya ise ABD'li Matt Stutzman'ın oldu.

NESLİHAN KAVAS'TAN GÜMÜŞ MADALYA

2012 Londra Paralimpik Oyunları'nda, masa  tenisinde mücadele eden Neslihan Kavas, gümüş madalya kazandı.

Excel Arena'da yapılan müsabakalarda, finalde Çinli Lina Lei ile  karşılaşan milli sporcu ilk üç sette 8-11, 11-8, 11-7'lik sonuçlarla 2-1 öne  geçti. Çinli rakibi karşısında üstünlüğünü koruyamayan Neslihan Kavas, sonraki  setleri 11-5 ve 11-7 kaybederek gümüş madalyanın sahibi oldu.

Bu arada, 25 yaşındaki milli sporcu, 2008 Pekin Oyunları'nda bronz  madalya kazanmıştı.

Masa tenisinde bronz madalya maçına çıkan Kübra Öçsoy ise Ukraynalı  Viktoriia Safonova'ya 11-5, 11-3, 5-11 ve 11-5'lik setlerle 3-1 mağlup oldu.
         
TÜRKİYE'NİN 8.MADALYASI
         
Atina 2004 ve Pekin 2008 Oyunları'ndan 2 madalyayla ayrılan Türkiye,  Londra'da Neslihan'ın kazandığı gümüş madalyayla toplamda 8. madalyasına ulaştı.

Milli sporcular, şu ana kadar 1 altın, 4 gümüş ve 3 bronz madalya kazanma  başarısını gösterdi.

SEMİH VE NESİM, FİNALİ KILPAYI KAÇIRDI

Milli atletlerimiz Mehmet Nesim Öner ve Semih Deniz, 800 metre T12 sınıfında seçmeleri geçemedi. İlk seride piste çıkan Nesim Öner, 1.57.40’lık derecesiyle kariyeninin en iyi derecesini yaptı ve yarışı 2. sırada tamamladı. Semih Deniz ise, 3. seriyi 1.57.03’lük derecesiyle 3. tamamladı. Milli sporcularımız, bu dereceleriyle finalde yarışacak 4 sporcunun hemen ardından sıralanarak, finalde mücadele etmeyi kılpayı kaçırmış oldu.

Atıcılıkta finale kalan Korhan Yamaç 4. oldu

ATCILIKTA KORHAN YAMAÇ 4.OLDU

2012 Londra Paralimpik Oyunları'nda, 25 metre  karışık tabanca kategorisinde finale kalan Korhan Yamaç 4. oldu.

Royal Artillery Barracks'ta yapılan elemelerde milli atıcı, toplamda 573  puanla ikinci olarak finale kaldı. Finalde istediği performansı sergileyemeyen  Korhan Yamaç, 190.1 puanla toplamda 763.1 puana ulaştı ve 4. sırada yer aldı.
 
Aynı kategoride mücadele eden Yunus Bahçeci ise elemelerde topladığı 535  puanla ilk 8 sporcu arasına giremedi ve final şansını kaybetti.

Erkekler 800 metrede, Olimpiyat Stadı'nda yapılan seçmelere katılan milli  atletler Semih Deniz ve Mehmet Nesim Öner, final vizesi alamadı.
3. seride koşan Semih Deniz, 1:57.03'lük derecesiyle serisinde 3, genel  klasmanda ise 4. oldu ve elendi.

Mehmet Nesim Öner ise ilk seride 1:57.40 ile kariyerinin en iyi  derecesini yaptı ancak serisinde 2, genel klasmanda da 5. olarak oyunlara veda  etti.

ÖZLEM BAYKIZ FİNALLERE KALAMADI

Milli yüzücü Özlem Baykız, kadınlar 200 metre bireysel karışıkta finale  kalma mücadelesi verdi. Aquatics Center'daki elemelerde ilk seride yarışan milli  yüzücü, 3:39.14'lük derecesiyle serisinde 7, genel klasmanda ise 13. oldu ve  finallere kalamadı.


Bunları da Beğenebilirsiniz