Londra’yı bir kaos günü daha bekliyor

Birce BORA/LONDRA
09.07.2015 - 12:53 | Son Güncelleme:

İngiltere’nin başkenti Londra’da Çarşamba günü akşam saatlerinde başlayan metro grevinin bugün de devam etmesi şehirde ulaşımı felç etti.

Londra belediyesi metronun çalışmaması nedeniyle trafiğin aşırı derecede yoğun olacağı ve otobüslerde de yer bulmanın oldukça zor olacağı konusunda halkı uyardı ve imkanı olanların iş yerlerine yürümesini ya da bisikletle gitmesini tavsiye etti.

Yetkililer, grevin etkisini en aza indirmek için 200 ekstra belediye otobüsünü servise soktuklarını belirtti ve şehirde metro dışındaki tüm tren servislerinin normal bir biçimde işleyeceğini söyledi.

Metro çalışanları grev kararını Londra’da Eylül ayında başlayacak olan gece metrosu servisi nedeniyle aldı.

Pazartesi günü tüm sendikalar devletin metro çalışanlarına yaptığı %2’lik zam teklifini reddetmiş ve yeni metro saatlerinin çalışanlarının hayatlarında büyük bir kalite düşüşüne neden olacağını ve zamların buna uygun olarak yapılması gerektiğini dile getirmişti.

Sendika yetkilileri metro sürücülerinin gece metrosu uygulaması nedeniyle sık sık geceleri çalışmak zorunda kalacaklarından endişe duyduklarını belirtti.

Londra halkı grev nedeniyle şehirde yaşanan kaosa olan tepkilerini sosyal medyada belirtirken, binlerce kişi şehrin bir an önce otomatik tren sistemine geçmesini talep ettiklerini dile getirdi.

Londra’da metro trenlerini süren görevliler yılda 50 bin sterlin kazanıyor.

Etiketler: metro grevi


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı