« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Londra Olimpiyatları'nda gözaltı şoku

Londra Olimpiyat Oyunlarında dün akşam koşulan erkekler 100 metre finalinin başlangıcında, koşu pistine şişe fırlatan kişi gözaltına alındı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Londra polisi, yarış başlamadan hemen önce bağıran ve piste şişe atan bir kişinin gözaltına alındığını bildirdi, ancak bu kişinin kimliğini açıklamadı.

Yarışta bronz madalya kazanan ABD'li Justin Gatlin, “Biraz dikkat dağıtıcıydı ama ne olduğunu tam anlayamadım. Tüm stadyum sessiz olduğu için, iğne düşse duyuyorsunuz” dedi.

Yarışı birinci bitiren Jamaikalı Usain Bolt ile gümüş madalya kazanan Yohan Blake ise, olaydan haberleri olmadığını ifade ettiler.

Dün akşamki 100 metre erkekler finalinin başlangıcından hemen önce atletlerin arkasına şişe fırlatıldığı görülmüştü.

Organizasyon Komitesi yetkilileri, piste plastik şişe fırlatan seyirciyi kınadı

Londra Organizasyon Komitesi (LOCOG) yetkilileri, 100 metre finali öncesinde piste plastik şişe fırlatan seyirciyi kınadı.

Jamaikalı sprinter Usain Bolt'un dün gece olimpiyat rekoru kırarak altın madalya kazandığı 100 metre finali başlamadan evvel, piste plastik şişe fırlatan seyirci, LOCOG yetkililerince kınandı.

Olayın, yarışı sekteye uğratmadığı ifade edilen LOCOG'un açıklamasında, “Komitenin bu tür kötü ve anti-sosyal davranışa toleransı yoktur. LOCOG, bu tür davranış gösteren seyircileri statlardan dışarı çıkaracaktır” denildi.

Öte yandan Londra polisi, söz konusu kişinin tutuklandığını, isminin açıklanmayacağını veya herhangi bir ceza almayacağını belirtti.


Bunları da Beğenebilirsiniz