« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Londra için İspanya'da kulaç atılıyor

Türkiye'yi 2012 Londra Paralimpik Oyunları'nda temsil edecek Bedensel Engelliler Yüzme Milli Takımı sporcularından Beytullah Eroğlu ve Özlem Baykız, İspanya'da kamp yapıyor.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Bedensel Engelliler Yüzme Milli Takımı Antrenörü Osman Çullu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yüksek irtifa kampı çerçevesinde 18 Temmuz'da İspanya'nın Granada şehri Sierre Nevada bölgesinde çalışmalara başladıklarını söyledi.

Yoğun bir yılı geride bıraktıklarını ve madalya hedeflediklerini kaydeden Çullu, “Çalışmalarımızın büyük bölümünü Kahramanmaraş'ta sürdürdük. Kütahya, Ordu ve Trabzon'da kamp dönemleri geçirdik. Şimdi ise yurt dışındayız. İnşallah iyi bir hazırlık döneminin ardından son kampımızı İstanbul'da yaparak İngiltere'ye gideceğiz” diye konuştu.

Milli sporcular Beytullah ve Özlem'in çok hırslı olduğunu anlatan Çullu, herhangi bir şansızlık yaşamamaları durumunda ikisinden de madalya beklediğini ifade etti.

Çullu, İspanya'daki kampın 9 Ağustos'a kadar devam edeceğini bildirdi.

Beytullah Eroğlu ise herşeyin yolunda gittiğini ve tek hedefinin Londra'da İstiklal Marşı'nı söyletmek olduğunu söyledi.

Özlem Baykız da kendilerine olan güveni boşa çıkarmamak için büyük gayret gösterdiklerini ifade etti.

Bunları da Beğenebilirsiniz