Gündem Haberleri

  Londra Finans Merkezi Başkanı Türkiye'yi ziyaret ediyor

  Hürriyet Haber
  25.01.2011 - 09:39 | Son Güncelleme:

  Londra Finans Merkezi Başkanı Lord Mayor, Türkiye’yi ziyaret eden iş camiası heyetine başkanlık ediyor.

  Küresel ekonominin nabzı EKONET'te atıyor   

  2011 yılındaki ilk yurtdışı ziyaretinde, Lord Mayor olarak bilinen Londra Finans Merkezi Başkanı Michael Bear, Birleşik Krallık iş dünyasını tanıtmak ve ülkelerimiz arasında teşvik edilecek daha yakın iş ilişkilerinin ortak faydalarını vurgulamak amacıyla yapacakları Türkiye ziyaretleri sırasında (26 Ocak Çarşamba – 29 Ocak Cumartesi) iş dünyasının önde gelen isimlerinden oluşan heyete başkanlık edecek.

  Türkiye ziyareti sırasında, Lord Mayor, Bakanlar, kilit politika üreticileri ve gerek Türkiye gerekse Birleşik Krallık iş dünyasının önde gelen isimleriyle Ankara ve İstanbul’da temaslarda bulunarak çeşitli sektörel-özel etkinliklerde konuşma yapacak.

  Ziyaretle ilgili olarak Londra Finans Merkezi Başkanı Lord Mayor Michael Bear şunları söyledi:

  "Doğu ile Batı arasında hayati bir bağ olarak Türkiye, Birleşik Krallık için kilit bir iş ortağıdır.

  "Ülkelerimiz geleneksel olarak daima geniş bir yelpazeye yayılmış ortak pek çok ilgi alanında yakın bir ilişki içerisinde olmuştur ve Birleşik Krallık uzun bir süredir Türkiye’nin AB’ye katılım sürecine en güçlü desteklerden birini vermektedir.

  "Geçen yıl ülkelerimiz arasında Stratejik Ortaklık Anlaşması imzalanırken, Birleşik Krallık Başbakanı David Cameron, ikili ticari ilişkilerimizin hacminin 9 milyar Pound Sterlin değerinden 18 milyar Pound Sterlin seviyesine çıkartılması yönünde bir taahhütte bulunmuştu.

  "Ziyaretimin, bizleri bu ortak hırsı hayata geçirmeye daha da yaklaştıracağını umuyorum.

  "Benzersiz bir hizmet derinliği ve kapsamı sunan ve uluslar arası mükemmeliyet ünvanına sahip City of London, Türk Hükümeti’ne belirtmiş oldukları birinci sınıf kalitede bir finansal hizmetleri sanayi kurma amacına yardımcı olabilecek ideal konuma sahiptir.

  "Aynı şekilde, on yıllardır Kamu ve Özel Ortaklığı çerçevesinde çalışmanın kazandırdığı deneyim sayesinde Birleşik Krallık tabanlı firmalar, Türkiye’nin hızlı ekonomik kalkınmasına ve nüfus artışına uygun altyapı gelişimini sağlayabilecek özel deneyime ve uzmanlığa sahiptir."

  EkoNet'i Facebook'ta takip etmek için:                

  http://www.facebook.com/#!/HurriyetEkonet                                                                

                                  

  EkoNet'i Twitter'da takip etmek için:                  

  http://twitter.com/HurriyetEkonet  

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı