Londra’da ‘Yeni Yıl Geçit Töreni’ yapıldı

Halil YETKİNLOĞLU/ LONDRA
02.01.2015 - 10:03 | Son Güncelleme:

Londra, yeni yıl gecesi görkemli kutlamalar nedeniyle yorgun düşmesine rağmen, sabahında da geleneksel olarak düzenlenen ‘Yeni Yıl Geçit Törenine’ (London’s New Year Parade) ev sahipliği yaptı. Tören, 500 binden fazla kişi tarafından ilgiyle izlendi.

Bu yıl 29’uncusu düzenlenen geçit törenine çeşitli ülkeden dansçı, akrobat, müzisyen ve performans sanatçısı katıldı.

Londra’da ‘Yeni Yıl Geçit Töreni’ yapıldı

Yeni yılın ilk günü 1 Ocak 2015, saat 12.00’de şehir merkezinde yer alan Green Park yanındaki Ritz Hotel önünde başlayan geçit töreni, saat 15.30’da Thames Nehri kıyısındaki Parlamento Meydanı’nda son buldu.

HAYRANLIKLA İZLENDİ

Bandolar eşliğinde gerçekleştirilen geçit töreninde motosiklet, klasik arabalar, bisiklet, at ve buharlı arabalar da yer aldı.

Düzenlenen etkinliğin Genel Müdürü Bob Bone, açıklamasında, “Yeni yıla başlamanın en güzel yöntemi hiç şüphe yok ki, bu kutlama yürüyüşüne seyir için gelmektir” dedi.

Londra’da ‘Yeni Yıl Geçit Töreni’ yapıldı

Londra Büyükşehir Belediyesi Ulaşımdan Sorumlu (Transport for London) TfL Şefi Garrett Emmerson’da, “Bizim sembolik otobüslerimiz, bisikletlerimiz, trenlerimiz ve taksilerimiz sadece başkent içinde insanları taşımakla kalmayıp, şehrimize sosyal ve ekonomik bir şekil vermekte, büyük bir anahtar rol oynamaktadır” şeklinde konuştu.

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı