Londra’da çadır kurdular

Halil YETKİNLİOĞLU/ LONDRA
14.09.2014 - 12:13 | Son Güncelleme:

İngiltere’de faaliyet gösteren 12 Cemevi’nin çatı kuruluşu olan Britanya Alevi Federasyonu (BAF), Türkler’in yoğun yaşadığı Kuzey Londra’nın Manor House bölgesinde çadır kurarak Ortadoğu’da akan kanın durması için imza kampanyası başlattı.

Eylemin en az 2 hafta sürmesi bekleniyor. Ortadoğu’da akan kan ve yaşanan vahşete karşı insanı bir duyarlılık oluşturulması amacıyla toplanacak imzalar, sivil toplum kuruluşları, siyasi partiler, Uluslararası Af Örgütü (Amnesty International) ve bazı sendikalardan da alınacak destek mektupları ile birlikte İngiltere Başbakanı David Cameron ile Cemevleri’nin olduğu her bölgenin milletvekillerine dosya içerisinde sunulacak.

O DOSYADA NELER VAR?

Kampanya ile ilgili BAF Başkanı İsrail Erbil, “Ortadoğu’da yüz yılın belki en büyük vahşetlerinden biri yaşanmakta, ama buna uygun biçimde insanı bir duyarlılık ortaya çıkmıyor. IŞİD’in yürüttüğü kırım ve katliama karşı ve öncelikle de yeni katliamların önüne geçmek için tüm toplumda duyarlılık oluşturmayı hedefledik. Eyleme destek vermek isteyenler çadıra gelerek imza atıyor” dedi.

Kampanya sonunda resmi yetkililere verilecek dosyanın içeriği ile ilgili de Erbil; “Türkiye başta olmak üzere Suriye ve Irak’daki terör guruplarına yapılan yardımların durdurulmasını talep ediyoruz. Çünkü silah, para ve eğitim gibi yardımlar oradaki mazlum vatandaşlara gözyaşı, ölüm ve kan olarak dönmektedir. Günümüzde silah tüccarlarının silah satmak için kaos yarattıkları kaçınılmazdır. Bunları biliyoruz ve bunların durdurulmasını talep ediyoruz” şeklinde konuştu.

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı