Londra Başkonsolosu'ndan sanatçılara resepsiyon

DHA
26.02.2015 - 11:01 | Son Güncelleme:

Türkiye’nin Londra Başkonsolosu Emirhan Yorulmazlar ve eşi İngiltere’de yaşayan sanatçılar onuruna konsoloslukta resepsiyon verdi.

Resepsiyona Londra’daki müzisyen, ressam, fotoğrafçı, karikatürist, modacı ve diğer sanat dallarında faliyet gösteren yaklaşık 50 kişi ve gazeteci katıldı. Başkonsolos ve eşi gelen sanatçı ve bazı konukları kapıda karşılayarak tek tek sohbet etti. Başkonsolos Yorulmazlar, İngiltere’deki görevinin ilk yılında toplumun her kesimi ile bir araya gelebildiklerini belirterek şöyle dedi:

"Bu anlamda önemli adımlar attık. Sizlerle de bir araya gelmek ilişkimizi geliştirmek ve bir network kurmaktan memnuniyet duyuyorum. Özellikle yurt dışındaki tüm vatandaşlarımızın Türkiye’nin bir temsilcisi olduğunu, ülkemizi tanıtımı anlamında büyük roller üstlendiğini bir kez daha vurgulamak isterim. Sanatçılarımıza önem verdiğimizi yurt dışında temsili anlamında batılı değerler anlamında bir kez daha önemi olduğunu hatırlatmak isterim."

Program sonunda Londra’da bulunan Vatan Kültürel Türk Müziği Korosu, kanun sanatçısı Naci Göçen eşliğinde konuklara Türk sanat müziği eserlerini seslendirdi.

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı