« Hürriyet.com.tr
MENÜ

“London Eye”a bak, olimpiyat heyecanını anla

İngiltere'nin başkenti Londra'nın simgelerinden dev dönme dolap “London Eye”, olimpiyat oyunlarıyla ilgili yorumlara göre renk değiştiriyor.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden 2012 Londra Olimpiyatları ile ilgili yapılan olumlu veya olumsuz yorumlar sonrasında dönme dolap her akşam farklı renklere bürünüyor.

Twitter'da “#Energy2012” başlığıyla yapılan yorumlar olimpiyatlar boyunca değerlendirilecek ve her akşam yerel saatle 21.00'de bu yorumların puanlandırılmasına göre dönme dolap aydınlatılacak.

London Eye'ın olimpiyat heyecanına göre renklendirilmesinin, “dünyada sosyal medya yoluyla yapılan ilk ışık şovu” olduğuna dikkat çekiliyor.

Thames nehri kenarında bulunan ve her yıl milyonlarca kişinin bindiği dev dönme dolap “London Eye”, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün geçen yıl Londra'ya yaptığı resmi ziyaret sırasında Türk bayrağının renkleriyle aydınlatılmıştı.
2000 yılında 70 milyon sterline yapılan 135 metre yüksekliğindeki “London Eye”, İngiltere'nin başkentine kuşbakışı bakmak isteyenlere yarım saatte bir tur attırıyor.


Bunları da Beğenebilirsiniz