Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Lokomotif aldı götürdü

Galatasaray’a imza atmasına kesin gözüyle bakılan Burak’ı Rus ekibi kaptı.

Ömür AVCI/DHA
SON GÜNCELLEME

Trabzonspor ile 5 milyon Euro ve yıldız oyuncunun sonraki transferinden yüzde 25’lik pay verilmesi karşılığı anlaşma sağlayan Lokomotif Moskova, Burak Yılmaz ile yıllık 3.5 milyon Euro’ya el sıkıştı.

TRANSFERİ yılan hikayesine dönen Trabzonspor’un golcüsü Burak Yılmaz, Rusya’ya yelken açtı. Galatasaray’a gitmesine kesin gözüyle bakılan milli golcü Lokomotif Moskova ile anlaştı. Trabzonspor yönetimi, Rus kulübüyle yapılan pazarlıklar sonunda 5 milyon Euro bonservis ve sonraki satışta yüzde 25’lik pay karşılığı el sıkıştı. Lokomotif Moskovalı idarecilerin Burak Yılmaz ile yaptığı pazarlıkta da yıllık 3.5 milyon Euro karşılığı anlaşma sağlandığı öğrenildi.

Geri adım atmadı

Fatih Terim’in ısrarla alınmasını istemesine rağmen Burak Yılmaz konusunda Trabzonspor ile anlaşma sağlayamayan Galatasaray peşinde olduğu tecrübeli futbolcuyu Ruslara kaptırmış oldu. Sarı kırmızılıların 5.5 milyon Euro ve iki genç oyuncu teklifini kabul etmeyen Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, “7 milyon Euro’dan aşağı olmaz” deyince görüşmeler tıkandı. G.Saray’ın Burak’a da yıllık 2 milyon Euro önermesi nedeniyle bitmesi beklenen transfer gerçekleşmedi.

Cimbom ümidini kesmedi

Cuma gününden beri Trabzon ile pazarlık masasında olan Lokomotif’in teklifi bordo mavililere cazip geldi. Durum, Burak’a da iletildi. G.Saray ile görüşme halinde olan golcü, “En son 2.5 milyon Lira’ya çıkabiliriz” denilmesi üzerine rotayı Ruslar’a çevirdi. Henüz resmi imzalar atılmadığı için G.Saray bu transferden umudunu kesmiş değil.

PERDE ARKASI...

İkinci Selçuk vakası olmasın

TRABZONSPOR Başkanı Sadri Şener’in, Burak Yılmaz transferinde Galatasaray’a, Selçuk İnan nedeniyle soğuk baktığı ortaya çıktı. Sarı kırmızılıların, milli golcü için yaptığı teklifi kabul etmeyen Şener’in, “Tepki var. İkinci bir Selçuk vakası yaşamak istemiyoruz. Burak yurtdışına gitsin” dediği öğrenildi.

RUSYA’DA FORMA GİYEN TÜRKLER

· Fatih Tekke (Zenit)
· Gökdeniz Karadeniz (Rubin Kazan)
· Caner Erkin (CSKA Moskova)
· Hasan Kabze (Rubin Kazan)


Bunları da Beğenebilirsiniz