Gündem Haberleri

  Lojmanda yer yokmuş

  Emin BAL/BEYTÜŞŞEBAP(Şırnak), (DHA)
  08.08.2006 - 12:13 | Son Güncelleme:

  Şırnak'ın Beytüşşebap İlçesi'nde yüzlerini poşuyla kapattıktan sonra kapıyı kırarak evine giren PKK’lı 2 teröristin, 38 yaşındaki Jandarma Astsubay Levent Çevik’in şehit edilmesi 8 yaşındaki oğlu Mete’nin ise yaralanmasından sonra ilçede başlatılan operasyonlar sürerken, Şırnak'ta 8 terörist teslim oldu.

  Irak sınırına 40 kilometre uzaklıkta bulunan PKK’lı teröristlerin barınmaya çalıştığı Kato ile Kumtik dağlarının eteklerinde bulunan Beytüşşebap İlçesi'nde oturan Astsubay Levent Çevik’in evine giren teröristler tarafından otomatik silahla taranarak şehit edilmesi, oğlu Mete’nin yaralanması ilçede üzüntüyle karşılandı. Astsubay Levent Çevik’in askeri lojmanlarda yer kalmadığı için Cumhuriyet Mahallesi'ndeki Ulu Camii yanında bir binanın ikinci katını 170 YTL’ye kiraladığı belirlendi.

  Astsubay Levent Çevik’in şehit edilmesinden sonra Şırnak’tan gönderilen özel harekat timlerininde katıldığı operasyonlarda özellikle Ali Çavuş ve Mağara Mahallesi'ndeki evler aranıyor. Güvenlik güçleri PKK’lıların ilçe içinden mi yoksa dağlık kesimden mi geldiklerini belirlemek için şehit Astsubay Çevik’in evinin bulunduğu mahallede araştırmalarını sürdürüyor.

  8 TERÖRİST TESLİM OLDU

  Bu arada Şırnak Valiliği, terör örgütü PKK mensubu 8 kişinin Silopi İlçesi'nde kendiliklerinden silahsız olarak güvenlik güçlerine teslim olduğunu açıkladı. Valilik, teröristlerin terör örgütü içerisindeki baskı ve insanlık dışı uygulamalardan rahatsız oldukları için teslim olduklarını ve kendileri gibi kaçmak isteyen çok sayıda arkadaşları bulunduğunu söylediklerini vurguladı.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı