Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Lojman cinayetinde çelişkili savunma

  Saffet KORKMAZ/ANKARA
  27 Ekim 2005 - 00:00Son Güncelleme : 27 Ekim 2005 - 01:03

  Lojman cinayeti Araştırma Komisyonu, dün Muş eski Milletvekili Mehmet Emin Seydagil’in oğlu ile Bitlis eski Milletvekili Muhyettin Mutlu’nun yeğeni Menhullah Mutlu’yu dinledi. Ümit Seydagil ve Menhullah Mutlu, cinayet ile ilgileri olmadığını, o dönemde PKK tarafından kaçırıldıkları için isimlerinin olaya karıştırıldığını söyledi.

  Seydagil, ‘Bu olaydan biz de ailece zarar gördük. Cinayet aydınlanırsa suçlamalardan ve kuşkulardan kurtulacağız’ diye konuştu. Mutlu da 1990’da lojmandan ayrıldığını daha sonra PKK tarafından kaçırıldığını bildirdi. Mutlu, cinayetten PKK tarafından serbest bırakıldıktan sonra haberdar olduğunu söyledi. Seydagil’in dünkü ifadesiyle savcılığa verdiği ifade arasında çelişkiler ortaya çıktı. Geçmişte, ‘Meraktan dağa gittik’ diyen Seydagil, dün komisyona PKK tarafından kaçırıldığını söyledi. Seydagil, dün Güngör’ü hiç tanımadığını söylerken ilk ifadesinde onu ‘Uzun boyluydu, serviste dikkat çekiyordu’ diyerek tanıdığını söylemişti.

  Komisyon üyeleri çelişkileri hatırlatılınca, sinirlenen Seydagil, ‘Siz beni buraya cinayeti konuşmak için mi yoksa PKK konusunu tartışmak için mi çağırdınız’ diye çıkıştı. CHP Grup Başkanvekili Kemal Anadol da lojmanların koruma altında olduğunu anlatarak, ‘Bu cinayeti, burada yaşayan biri işleyebilir’ yorumunda bulundu.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı