« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Loeb dubleyi engelledi

Jari-Matti Latvala, yedi ay sonra ilk kez bir WRC ayağından zaferle ayrılırken, Loeb, Ford'un ilk iki sırayı almasını kılpayı engelleyerek, iki Ford pilotunun arasında ikinci sırada finiş gördü.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

turkiyef1.com'un haberine göre, Sebastien Loeb ve Petter Solberg'in ikincilik için verdikleri mücadele kapanış gününe adeta damgasını vurdu.

Sabah etabının ardından üçünülüğe gerileyen Loeb, servis arasının ardından son etapta ikinci sırayı elde ederken, ralli sonunda ikili arasındaki fark yalnızca 0.9 saniyeydi.

Her iki pilot da liderin yarım dakikadan az bir farkla gerisinde finiş görürken, Latvala bu zaferle birlikte Lob'in beş yaışlık üst üste zafer serisine son vermiş oldu.

Uzun zaman sonra ilk kez podyumu zorlayan bir diğer isim Mads Ostberg ise son etabında motor arızası yaşadığı ralliyi dördüncü sırada tamamlamayı başardı.

Büyük Britanya Ralli'si boyunca aradığı tempoyu bir türlü yakalayamayan Mikko Hirvonen ise son günde temposunu artırarak güç etabından zaferle ayrıldı ancak klasmanda beşinci olmaktan kurtulamadı.

Büyük Britanya Rallisi Sonuçları:

 1.  Jari-Matti Latvala - Ford / 3h03m40.3s
 2.  Sebastien Loeb - Citroen / + 27.8s
 3.  Petter Solberg - Ford / + 28.7s
 4.  Mads Ostberg - Adapta Ford / + 1m10.6s
 5.  Mikko Hirvonen - Citroen / + 1m29.5s
 6.  Evgeny Novikov - M-Sport Ford / + 3m37.0s
 7.  Thierry Neuville - Citroen Junior / + 4m11.9s
 8.  Matthew Wilson - M-Sport Ford / + 6m00.4s
 9.  Martin Prokop - Czech Ford / + 6m58.9s
10.  Nasser Al-Attiyah - Qatar Citroen / + 9m32.1s


Bunları da Beğenebilirsiniz