Gündem Haberleri

  Lodos Bursa'da hasara yol açtı

  Hürriyet Haber
  24.11.2001 - 15:07 | Son Güncelleme:

  Bursa`da dün gece etkili olan şiddetli lodos, hasara yol açtı. Zaman zaman hızı saatte 80 kilometreye ulaşan lodos, Namazgah Mahallesi`nde bir binanın çatısını uçurdu, elektrik tellerinin kopması yüzünden, bazı semtlerde elektrikler kesildi.

  Trafik sinyalizasyon sistemine de zarar veren lodos nedeniyle kentin değişik bölgelerindeki 7 binada yangın çıktı. Yangınlar, itfaiye ekiplerinin müdahelesi sonucu kısa sürede söndürüldü.

   Lodos, Namazgah ve Teleferik gibi kentin yüksek semtlerinde daha fazla etkili olurken, Meteoroloji yetkilileri, şiddetli rüzgarın, yerini bugün yağışa bırakmasının beklendiğini bildirdiler.

  Öte yandan Bursa Valiliği de bu akşama kadar sürecek lodosa karşı  vatandaşları uyardı.  Valilikten yapılan yazılı açıklamada, kent genelinde etkili olan lodosun, akşam saatlerinde yerini yağışa bırakacağı belirtilerek, vatandaşlardan özellikle karbonmonoksit gazı zehirlenmeleri konusunda dikkatli olmaları istendi.

  Zorunlu olmadıkça çocuk ve yaşlıların sokağa çıkmamaları uyarısında bulunulan açıklamada, sobaların mümkün olduğunca yakılmaması, uyunan odalarda yanan sobaların ise söndürülmesi gerekliliği vurgulandı.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı