Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Lockerbie bombacısı: Gerçekler yakında ortaya çıkacak

  Telegraph
  04.10.2011 - 11:12 | Son Güncelleme: 04.10.2011 - 15:49

  Pan American Havayolları’na ait yolcu uçağının 1988 yılında İskoçya’nın Lockerbie kasabası üzerinde infilak etmesiyle 270 kişinin ölümünden sorumlu tutulan Abdelbaset El Megrahi, Trablus’ta kaldığı villadan yaptığı son açıklamada, ihtiyaç duyduğu ilaçları elde edemediğini ve en fazla birkaç ay içinde ölmeyi beklediğini söyledi.

  Kısa süre önce Trablus’taki bir villada ortaya çıkan ve çok hasta olduğu görülen Megrahi, evi yağmalandığı için tedavisi için gerekli olan ilaçları da kaybetmişti. 103 sefer sayılı uçağın bombalanmasındaki tek sorumlu olarak gösterilen Megrahi, “yalanların kurbanı olduğunu” ileri sürdü.

  Megrahi, “Bombalama hakkındaki gerçekler bir gün, umarım yakın gelecekte, ortaya çıkar. Birkaç ay içinde yeni bilgilerin açıklandığını duyacaksınız” dedi.

  Reuters’a konuşan Megrahi, “Batı ismimi abarttı. Lütfen beni yalnız bırakın. Sadece birkaç günüm, haftam ya da ayım kaldı” dedi.

  Megrahi, doktorların pankreas kanseri olduğu ve yaşamak için en fazla üç ayı kaldığını belirtmesi üzerine iki yıl önce İskoçya’da kaldığı hapishaneden salıverilmişti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı