« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Lobiniz yoksa yardım edelim

Süleyman Eren, İlhan Ekşioğlu'nun açıklamaları sonrası, "Carlos'u getirin parasını biz verim sözleri bir yöneticiye hiç yakışmadı. Açıklamayı yapana 'Madem getirecek paranız vardı niye getiremediniz? Paranız var da lobiniz yoksa biz size yardımcı olalım' deriz" dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

BEŞİKTAŞ Kulübü yöneticisi Süleyman Eren, Fenerbahçe yöneticisi İlhan Ekşioğlu'na sert bir şekilde yanıt verdi. Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören'in "İstesek 2 saatte Roberto Carlos'u getirirdik" biçiminde Hürriyet gazetesinde yer alan açıklamasının ardından, transfer döneminde bu oyuncuyla ilgilenen Fenerbahçe Kulübü adına, yönetici İlhan Ekşioğlu'nun, kulübün internet sitesinden “Roberto Carlos'u getirsinler parasını biz verelim” başlığıyla yaptığı açıklama'ye Eren sert yanıt verdi:

Ekşioğlu üzüldü

"Sayın başkanımızın ifadeleri asla Fenerbahçe'yi hedef almazken, İlhan Ekşioğlu'nun Beşiktaş'ı hedef alan bu açıklamaları gündeme gelme ve polemik yaratma çabasından başka birşey değildir. Beşiktaş'ın, istediği her futbolcuyu transfer edecek gücü olduğu ortadadır. Beşiktaş'ın, Nobre ve Delgado gibi yıldızlardan sonra Ricardinho'yu da transfer etmesi belli ki İlhan Ekşioğlu'nu çok üzmüş. Zira kendileri uzunca bir süre Roberto Carlos'un transferiyle kamuoyunu meşgul edip, bunu gerçekleştiremediler. Aynı şekilde aylarca dünyanın en ünlü teknik direktörlerini getireceklerinden sözedip, Zico ile anlaştılar. 'Carlos'u getirin parasını biz verelim' sözleri, Fenerbahçe'nin bir yöneticisine yakışmayacak ifadelerdir. Bu açıklamayı yapana, 'Madem getirecek paranız vardı niye getiremediniz? Paranız var da lobiniz yoksa biz size yardımcı olalım' deriz.

Aziz Yıldırım olayı

Kamuoyunu meşgul etme konusunda kulübümüze yönelik suçlamalarda bulunan İlhan Ekşioğlu da çok iyi biliyor ki, bu konuda kimse Fenerbahçe ile yarışamaz. Hatırlanacağı gibi bütün yaz boyunca Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, 'geliyorum, gidiyorum' diyerek kamuoyunu yeteri kadar meşgul etti."

Hasım görürler

Kulüp başkanı Yıldırım Demirören ise "Para uğruna, kazanmak için her şey mübah değildir. Bunları yapanlarla mücadele etmeliyiz. Japonya gibi kendimizi geliştirirken, örf ve adetlerimizden vazgeçmeyelim. Fair Play sahadan önce dışarda başlamalı. Ben büyüğüm derseniz diğerleri sizi hasım olarak görür. Kaybetme kalitesi yükseltilmeli. Sezon sonuna kadar şampiyonluğu kovalıyor ama kaybettiği zaman en kötüsü oluyor. Kaybetmek kazanmanın ortağıdır. Popilist yaklaşımları girmeyeceksiniz. Kimseyi suçlamayacaksınız" dedi.

 


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler