« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Lobe Denizli'de

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Oktay'ı alan Trabzonspor, Alman golcüyü yeşil siyahlı kulübe verdi

G.Saraylı Marcio'yu alamayan Ege ekibinin başkanı Selami Urhan, bordo mavili golcünün transferini bitirdi. Trabzonspor Başkanı M.Ali Yılmaz ile kesin anlaşma sağlayan Urhan, Löbe ile bir kaç gün içinde sözleşme imzalayacaklarını söyledi.

Geçtiğimiz hafta sözleşme imzaladığı Oktay Derelioğlu'nun transferini kesinleştiren Trabzonspor, Alman golcüsü Löbe'yi Denizlispor'a verdi.

Daha önce görüştüğü G.Saraylı Marcio'dan ret yanıtı alan Denizlispor Başkanı Selami Urhan, dün Trabzonspor Başkanı M.Ali Yılmaz'la biraraya gelerek, Löbe'yi istedi. İki başkan, görüşme sonrasında kesin anlaşmaya vardı. Selami Urhan, Löbe ile önümüzdeki günlerde sözleşme imzalayacaklarını belirterek, ‘‘Trabzonspor yönetimi, Oktay'ın transferini kesinleştirdiği için Löbe'yi bize verdi’’ dedi. Bu sezon Erzurum ve Trabzonspor formalarıyla toplam 9 gol kaydeden Löbe'nin önce Denizlispor'a gelmek istemediği, Başkan Yılmaz'ın devreye girmesiyle teklifi kabul ettiği öğrenildi.

FİFA'YA BORÇ KALMADI

Trabzonspor'un, FİFA'ya olan borçlarının tamamını ödediği bildirildi. Bu gelişmenin ardından bordo mavililerin Rada, Kalitvintshev ve Vugrineç'ten dolayı alacaklı duruma geçtiği de kaydedildi.

Öte yandan Trabzonspor'un, 1 milyon 950 bin dolar artı Hüseyin ve Selahattin karşılığında transfer ettiği Zafer için Antalyaspor'dan uyarı geldi. Kırmızı beyazlı kulübün başkanı Bekir Kumbul, Trabzonspor'un verdiği, 25 Kasım tarihli 950 bin dolarlık çekin karşılıksız çıktığını, paralarını alamadıkları taktirde yasal yollara başvuracaklarını söyledi.


Bunları da Beğenebilirsiniz