Gündem Haberleri

  Lizbon'da Zafer kutlaması

  Hürriyet Haber
  01.09.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Portekiz'in Başkenti Lizbon'da düzenlenen Expo 98 Fuarı'nda 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle muhteşem bir Türk Günü düzenlendi.

  Türk Pavyonu'nda verilen resepsiyonun ardından mehteran bölüğü eşliğinde sanatçı ve davetliler, Portekizlilerle fuara katılan yabancıların coşkusuyla karşılaştı. Yürüyüş sırasında Devlet Bakanları Burhan Kara, Refaaddin Şahin ile Enerji Bakanı Cumhur Ersümer, CHP Milletvekilleri Mehmet Sevigen, Hilmi Develi, FP Adana Milletvekili Ertan Yülek, eşleriyle birlikte yol boyunca toplanan kalabalığa Türk Bayrağı ve poşetlerle fındık dağıttılar.

  Mehteran’a alkış

  Konserin verildiği alana gelen davetliler, 400 kişilik grup Habitat'ta düzenledikleri ‘Lirik Tarih Gösterisi’ni, Expo 98 Fuarı'nda da tekrarladı. Darbukasıyla herkesi büyüleyen ‘Balık Ayhan’ ile Türk Sanat Müziği'nden örnekler sunan Ahmet Özhan ve mehter takımının gösterisi zevkli anlar yaşattı. Opera ve bale sanatçılarının hazır bulunduğu iki saatlik gösteri zaman zaman alkışlar yüzünden kesildi. Orkestra, yoğun alkışlar yüzünden yedi kez sahneye çıkmak zorunda kaldı.


  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı