Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Litvanya önündeyiz

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Basketbol Milli Takımımız, 3 maçı yenilgiyle kapadığı Uluslar Kupası'nda bugün saat 17.00'de Vilnius'ta Litvanya ile oynuyor.

GELECEK yıl evsahipliği yapacağı Avrupa Şampiyonası hazırlıklarını sürdüren Basketbol Milli Takmımız, Uluslar Kupası Turnuvası'ndaki 4. maçını bugün Litvanya ile deplasmanda oynuyor. Önceki gün İstanbul'da İtalya karşısında beklenmedik ağır bir yenilgi alan milli takımın, Vilnius'ta saat 17.00'de Litvanya ile girişeceği mücadele TRT-1'den naklen yayınlanacak. Turnuvada oynadığı 3

maçı da yenilgiyle kapayan milliler dün Litvanya'ya giderken, takımlarının Avrupa Ligi müsabakaları göz önüne alınarak Hüseyin, Hidayet, İbrahim, Haluk ve Ufuk kadrodan çıkarıldı, Türk Telekom'dan Murat Evliyaoğlu ve Tofaş’tan Murat Konuk kafileye dahil edildi. Kafilede şu sporcular yer alıyor: Arda (Efes), Kerem, Orhun (G.Saray), Orhan (Darüşşafaka), Alper, Mehmet, Asım (Tofaş), Kaya (Karşıyaka), Faruk (Beşiktaş)

İTALYAN BASINI

‘‘Türkleri rezil ettik’’

BASKETBOLDA Milli Takımımızın, İtalya'ya 21 sayı farkla yenilmesi İtalyan basınında, ‘‘Türkiye'yi evinde yerlebir ettik. Rezil ettik, yıktık’’ şeklinde verildi. 2001 Avrupa Şampiyonası'nın yapılacağı Türkiye'de evsahibi takım karşısında zorlanmadan farklı galibiyet elde ettiklerini yazan gazeteler, ‘‘Coach Tanjeviç'in sistemleri karşısında Türkiye çöktü’’ yorumunda bulundu. Myers ve Basile'nin harika oynadığını yazan gazeteler, Türkiye'nin ikinci yarıda ancak 19 sayı attığını ve hiçbir şekilde etkili olamadığını hatırlatarak, bundaki en büyük payın Avrupa Şampiyonu takımın oyun gücüne bağlandığını belirtti.


Bunları da Beğenebilirsiniz