KARS HABERLERİ

Litvanya Büyükelçisi SERKA’yı Ziyaret Etti

IHA
27.02.2015 - 12:08Son Güncelleme :

LİTVANYA BÜYÜKELÇİSİ SERKA’YI ZİYARET ETTİ

IHA

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından organize edilen bir program kapsamında SERKA Yönetim Kurulu üyesi Fahri Ötegen’in davetlisi olarak Kars’a gelen Litvanya’nın Ankara Büyükelçisi Kestutis Kudzmanas, Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA) Genel Sekreteri Doç. Dr. Hüsnü Kapu’yu makamında ziyaret etti.
SERKA hizmet binasında gerçekleşen görüşmede Kudzmanas, Genel Sekreter Doç. Dr. Hüsnü Kapu ile yapılabilecek işbirlikleri üzerine istişarede bulundu. Kapu, büyükelçiye ülkemizdeki kalkınma ajanslarının yapısı, SERKA’nın çalışma alanları, hazırladığı araştırma raporları, gerçekleştirdiği işbirliği faaliyetleri ile hayvancılık ve dış ticaret başta olmak üzere bölge için önem arz eden sektörler hakkında detaylı bilgi verdi. Ayrıca Ajansın bölge illerine yönelik olarak yürüttüğü Avrupa Birliği projeleri ile güdümlü projeler Kudzmanas’a anlatıldı.
Büyükelçi Kudzmanas, Avrupa’nın en büyük hayvan yemi üreticilerinden biri olan Litvanya’nın aynı zamanda orman ve orman ürünleri imalatı ile dış ticaret ve lojistik konularında örnek teşkil edecek çalışmaları bulunduğunu, bu konuda Ajans ile işbirliğine açık olduklarını aktardı.
Kudzmanas, önümüzdeki dönemde hayata geçecek Bakü Tiflis Kars demiryolu projesi ile kurulacak lojistik merkezinin bölgenin önemini daha da artacağının farkında olduklarını buna yönelik yatırım çalışmaları yürütmeyi düşündüklerini ifade etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kars haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kars ilinden Litvanya Büyükelçisi SERKA’yı Ziyaret Etti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Şubat 2015 tarihinde saat 12 08’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Litvanya Büyükelçisi SERKA’yı Ziyaret Etti haberi güncellenecektir.

  KARS NAMAZ VAKİTLERİ
  17 Kasım 2017, Cuma
  • İmsak
   05:05
  • Guneş
   06:49
  • Öğle
   12:04
  • İkindi
   14:39
  • Akşam
   16:57
  • Yatsı
   18:29
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı