ERZURUM HABERLERİ

Litvanya Büyükelçisi ETSO’da

IHA
27.02.2015 - 17:21Son Güncelleme :

LİTVANYA’NIN ANKARA BÜYÜKELÇİSİ KESTUTİS KUDZMANAS, ERZURUM TİCARET VE SANAYİ ODASI’NI (ETSO) ZİYARET ETTİ. YÖNETİM KURULU BAŞKANI LÜTFÜ YÜCELİK VE YÖNETİM KURULU ÜYELERİYLE BİR ARAYA GELEN BÜYÜKELÇİ KUDZMANAS, “ERZURUMLU İŞADAMLARINI ÜLKEMİZDE GÖRMEK İSTİYORUZ” DEDİ.

IHA

Litvanya’nın Ankara Büyükelçisi Kestutis Kudzmanas, Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası’nı (ETSO) ziyaret etti. Yönetim Kurulu Başkanı Lütfü Yücelik ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya gelen Büyükelçi Kudzmanas, “Erzurumlu işadamlarını ülkemizde görmek istiyoruz” dedi.
Sabah saatlerinde Kars’tan karayolu ile Erzurum’a gelen Litvanya’nın Ankara Büyükelçisi Kestutis Kudzmanas, Ticaret ve Sanayi Odası Gelen Sekreteri Av.Harun Delibaş ile tarihi ve turistik eserleri gezdi. Öğle yemeğinde Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Lütfü Yücelik ve yönetim kurulu üyeleri ile beraber olan Büyükelçi Kestutis Kudzmanas, daha sonra Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti. Ziyaretten sonra Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Lütfü Yücelik, Meclis Başkanı Saim Özakalın, başkan yardımcıları Şevket Demir, Hasan Akal ve yönetim kurulu üyelerinin hazır bulunduğu toplantıya katıldı. Erzurum’un yatırım potansiyelleri, teşvik sistemleri ve ekonomik gelişmişliği ile ilgili bilgi veren Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Lütfü Yücelik, özellikle eğitim, kış turizmi, karayolları alanlarında işbirliği yapılabileceğini söyledi. Erzurumlu işadamlarının Litvanya’yı daha yakından tanımak için bu ülkeyi ziyaret etmeleri gerektiğini belirten Başkan Yücelik, “Türk işadamları Rusya’da önemli işler başarıyorlar. İnşaat ve yol yapımında bir numaralar. Litvanya ile de bunu devam ettirebiliriz. Litvayalı işadamlarını Erzurum’a bekliyoruz” dedi.
Litvanya’nın Ankara Büyükelçisi Kestutis Kudzmanas ise, Palandöken’e hayran kaldığını belirterek, Ticaret ve Sanayi Odası sayesinde Erzurum’un tarihi ve turistik bölgelerini gezme imkanı bulduğunu söyledi. Erzurum’da 100 bin öğrencinin eğitim görmesinin çok büyük bir fırsat olduğunu söyleyen Büyükelçi Kestutis Kudzmanas, “Türkiye’den Litvanya’ya AB projeleri sayesinde çok sayıda öğrenci geliyor. Ayrıca Erzurum’da da Litvanyalı öğrenciler eğitim görüyor. Türkiye ile Litvanya arasındaki siyasi ilişkiler çok iyi. Cumhurbaşkanlarımız karşılıklı olarak ülkelerimizi ziyaret ediyorlar, anlaşmalar imzalıyorlar. Litvanya’da 8 adet serbest bölge var. Bu bölgeler yıllık 14 milyar dolar ticaret yapılıyor. Litvanya’ya Türkiye’ye 250 milyon dolar, Türkiye Litvanya’ya 150 milyon dolar ihracat yapıyor. Bizde en yakın zamanda Erzurumlu işadamlarını Litvanya’ya bekliyoruz”diye konuştu.
Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Lütfü Yücelik, Litvanya’nın Ankara Büyükelçisi Kestutis Kudzmanas’a Çifte Minareli Medresesi’nin işlemesi bulunan cam plaket ve Oltutaşı tesbih, Büyükelçi Kestutis Kudzmanas ise Başkan Yücelik’e ülkesinin hediye demir parasını hediye etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Erzurum haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Erzurum ilinden Litvanya Büyükelçisi ETSO’da hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Şubat 2015 tarihinde saat 17 21’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Litvanya Büyükelçisi ETSO’da haberi güncellenecektir.

  ERZURUM NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Kasım 2017, Pazartesi
  • İmsak
   05:15
  • Guneş
   06:58
  • Öğle
   12:12
  • İkindi
   14:46
  • Akşam
   17:04
  • Yatsı
   18:36
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı