Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Listeyi tersten yaptılar

İlk yarının kapanış haftasında, atılan gollerden çok, kaçanlar konuşuldu. Hal böyle olunca, her hafta en güzel 10 golü seçen Lig TV, bu sefer değişikliğe gidip kaçan gollerin listesini yaptı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

BECERİKSİZLİK, şanssızlık, talihsizlik, kötü şans... Kaçırdıkları gol pozisyonlarından sonra forvet oyuncularının ağzından dökülen kelimelerdi... Her hafta atılan gollerden en iyisini seçip ulaştırmaya çalıştık bu sayfalardan. Ama bu hafta golcüler, adeta birbirleri ile yarıştı; “hangimiz daha cömertçe harcayacağız yakaladığımız pozisyonları” diye.
Youtube’de rekor kırar
Hatta bu kaçırdıkları gollerden bir demet yapılıp ünlü video paylaşım sitesi youtube’a konulsa sanırım “hit” rekorları kırardı. Hatta ligimizin yayıncı kuruluşu Lig TV karavanacıları ti’ye alan video hazırladı. Her hafta atılan en güzel 10 golü seçen Lig TV, bu sefer değişikliğe gitti ve kaçan gollerin listesini yaptı.  E, her zaman golü atanlar konuşulacak değil ya. Bu sefer de gündemde olma sırası pozisyonları “cömertçe” harcayanlarda. Biz de bir liste çıkardık...

Eskişehir’den Youla

Stat Eskişehir Atatürk Stadı. Daha önce defalarca burada gol sevinci yaşamış Eskişehirsporlu Youla, iki pozisyonda öyle vuruşlar yaptı ki... 16. dakikada kaleciden seken topu takip eden Gineli, meşin yuvarlağı ıskaladı. 3 dakika sonra topu kafa ile boş kale yerine auta gönderdi.

Diyarbakır’dan Adnan

Yer yine Eskişehir Atatürk Stadı. Dakikalar 90+4’ü gösterirken Diyarbakırsporlu Adnan akıllara zarar bir şekilde topu dışarı gönderiyor. Tecrübeli oyuncu Eskişehirspor kalecisi Ivesa’dan da sıyrıldı. Buraya kadar herşey normal giderken; Adnan, Youla’ya nazire yaparcasına vurdu.

F.Bahçe’den Güiza

Kaçırdıkları hakkında yazılanları toplasak sanırım Güiza, bu konuda rekor kırar. Pazar geceki maçtan sonra da kendinden bahsettirmeyi başardı Okçu. 8. dakikada kaleci ile karşı karşıya kaldığı pozisyonu değerlendiremeyen Güiza, 33’te de zor olanı başardı ve meşin yuvarlağı altı pastan dışarı yolladı.

G.Birliği’nden Kahe

G.Saray savunmasının bir türlü başarılı bir şekilde uygulayamadığı ofsayt taktiğinden iki kere pozisyona girdi Brezilyalı. İlkinde kendisi de inanmamıştı ofsaytta olmadığına. İkincisinde sarı kırımızılıların hatasını değerlendirmek isteyen Kahe, meşin yuvarlağı kafa ile kaleye yolladı. Ama top direğin yanından dışarı gitti.

Bursaspor’dan Sercan Yıldırım

Genç golcü, İnönü’de fırtına gibi esti. Beşiktaş’ın iki stoperlerinden önce Ferrari’yi, sonra da Sivok’u yere seren Sercan’dan artık herkes gol vuruşu beklerken, milli oyuncu topu dışarı yolladı.


Bunları da Beğenebilirsiniz