« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Liste kabarık

Beşiktaş Başkanı, ‘Takımın başına Afrika ve Brezilya gibi önemli ülkeleri tanıyan başarılı bir teknik adam getireceğiz. Teknik adam konusunda ince eleyip sık dokuyoruz’ dedi. Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören, Teknik Direktör Rıza Çalımbay’ın kötü gidiş nedeniyle istifa etmesi üzerine dün sabah erken saatlerde Avrupa’da teknik direktör arayışına başladı

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
. Demirören, İkinci Başkan Murat Aksu ve Futbol Şube Sorumlusu Kıvanç Oktay aracılığı ile menajerler tarafından teklif edilen 130 yabancı çalıştırıcı ile temasta bulunmak için harekete geçip, yurt dışına gitti.

Demirören, siyah beyazlı kulübün kurumsallaştığını ve her zaman ‘B Planı’ bulunduğuna da dikkat çekerek, ‘Beşiktaş’ın başına Afrika ve Brezilya gibi önemli ülkeleri tanıyan başarılı bir teknik adam getireceğiz. Menajer Ceylan Çalışkan, Bayram Tutumlu, Mithat Halis, Erol Karsan, Necmettin Memedi tarafından önerilen 13 kişilik listeyi titizlikle inceliyoruz. Bugün yarın kesin isim ortaya çıkar’ diye konuştu.

Ünlü isimler listede

Siyah beyazlıların başkanı, Beşiktaş’ın çizgisine yakışır ve gelecekte önemli başarılara imza atacak teknik adamı göreve getireceklerini vurgulayarak şunları söyledi:

Şu anda listemiz çok kabarık. Önemli isimler var. Tigana, Hitzfeld, LeGuen, Morten Olsen, Koeman, Gullit, Fernandez, Rehhagel, Luis Van Gaal, Didier Deschamps, Mathias Sammer, Hans Peter Briegel, Ivica Osim gibi ünlü teknik adamlarla görüşüyoruz. Beşiktaş’ı zirveye çıkartacak önemli bir teknik adam ile anlaşacağız. Bu konuda ince eleyip sık dokuyoruz. Yeni teknik adamla cuma günü sözleşme imzalarız.’

<ı>İŞTE ADAYLAR

Morten Olsen

Ronald Koeman

Ruud Gullit

Luis Fernandez

Otto Rehhagel

Mathias Sammer

H.Peter Briegel

Ivica Osim

Ottmar Hitzfeld

Jean Tigana

Paul LeGuen

L.Van Gaal

D.Deschamps

Bunları da Beğenebilirsiniz