Gündem Haberleri

  Liste gördüm 3 bin kişi dinleniyor

  ANKARA
  17.02.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  CHP İstanbul Milletvekili Çetin Soysal, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, AK Parti yöneticileri, polisler, yargıçlar ve gazetecilerin de aralarında bulunduğu 3 bin kişinin yasadışı dinlendiğini iddia etti.

  Soysal, “Başta CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu olmak üzere önceki genel başkanımız Deniz Baykal, CHP grup yönetimi, parti yönetimi, milletvekilleri, MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural olmak üzere MHP yönetimi dinlenmekte ve teknik takip altında” dedi. Soysal, dün TBMM’deki basın toplantısında, “Dinlenen kişilerle ilgili bana bilgi ve duyumlar geliyor, ayrıca bir liste de gördüm. Dinlenenler arasında polisler, yargıçlar, gazeteciler de var. Kendisinin dinlendiğiyle ilgili bana gelen bilgiyi Sayın Genel Başkan’la da paylaştım” diye konuştu. Kanada ve İsrail’den 17 mobil dinleme aracı ithal edildiğini ileri süren Soysal, şöyle devam etti: “Mobil dinleme cihazları, Emniyet Genel Müdürlüğü envanterlerinde yer almıyor. Bu tür dinlemeleri, emniyet içinde yer alan bir organizasyon yapıyor. Seçim sürecinde pek çok insanın özel hayatına ilişkin bilgiler medyada yer alabilir. Bugün 16 Şubat 2011. Bu tarihi unutmayın. Söylediklerim çıktığında ‘Çetin Soysal bu konuda basın toplantısı yapmıştı’ dersiniz.” AK Parti de dinleniyor
  Soysal, “İktidar partisi de dinleniyor mu?” sorusuna, “Evet. Orada da bir organizasyonun olduğu görülüyor” yanıtını verdi. Soysal, “Belgeniz var mı?” sorusuna ise “Bu konuda bize gelen bilgiler var. Bunu belge olarak ortaya koymamız bu aşamada mümkün değil. Üzerinde de çalışıyoruz” yanıtını verdi.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı