« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Liste başı Yanal

Bordo mavililer, Milli Takım eski çalıştırıcısının yanısıra Pas takımının başında yer alan Mustafa Denizli ile temasa geçti. Yönetim ilk olarak Yanal’a teklifte bulundu.

Adnan SUNGUR
SON GÜNCELLEME
TRABZONSPOR’da Şenol Güneş, 271 gün sonra bordo mavili takımda görevini bıraktı, arayışlar başladı. Başkan Atay Aktuğ’un listesinin başında eski Milli Takım Teknik Direktörü Ersun Yanal ile Pas takımını çalıştıran Mustafa Denizli yer alıyor. Futbol Federasyonu eski başkanı Haluk Ulusoy’un da, Yanal’a, ‘Trabzonspor’a git, yeniden kendini gösterme olanağına kavuşursun’ dediği belirtildi. Avrupa’da okuyan kızının yanına giden Yanal’ın da bu öneriye sıcak baktığı, ancak henüz kesin kararını vermediği vurgulandı.

Alman ekolü

Gündemindeki bir başka isim Mustafa Denizli olurken, İran Milli Takımı için de adı geçen tecrübeli teknik adamın İran’dan ayrılmasının kolay olmadığı da vurgulandı. Bordo mavili yönetimin yerli adaylardan istediği sonucu çıkaramaması halinde Alman ekolüne dönüş yapması bekleniyor. Yönetim kurulunda gündeme gelen isimler arasında Berti Vogts, Schaffer ve Toppmöller başı çekiyor. Bu isimlerin son durumları araştırılıyor. Yönetim bir dönem Trabzonspor’u çalıştıran Belçikalı Georges Leekens’le ilgili de nabız yokluyor.

Özür dileriz

Güneş,
Trabzonspor teknik direktörlüğü görevinden ayrıldıktan sonra futbolcuların karşısına dün sabahki idman öncesi çıktı. Soyunma odasında futbolculara veda konuşması yapan Şenol Güneş’in, ‘Size güvendim, inandım. Ama bir türlü başarılı olamadık. Bunlar büyüme sancılarıdır. Size bazı şeyleri anlatamadım. Eğer verdiğim mesajları alabilseydiniz şimdi bu durumda olmazdık. Şunu bilin ki ben hepinizi çok seviyorum. Başarılı olacağınıza da inanıyorum. Ama tek şartla, o da birbirinizi sevmeniz ve sarılmanızdır. Bundan sonraki hayatınızda başarılar diliyorum’ dedi.

Kaptan Fatih Tekke’nin de, ‘Sahada istenilenleri yapamadık ve sizin gidişinize neden olduk. Kalıp, bu mücadeleye keşke beraber devam etseydik. Başarısızlıklardan dolayı sizden de özür dileriz’ dediği belirtildi. Öte yandan Şenol Güneş’in görevi bırakmasından sonra birinci yardımcısı İhsan Derelioğlu da istifa ettiğini açıkladı.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler