Gündem Haberleri

  Liseliyi diri diri mezara gömenler gözaltında

  Recep İSTEK/KAYSERİ, (DHA)
  23.08.2009 - 15:40 | Son Güncelleme:

  KAYSERİ'de işkence edildikten sonra diri diri atıldığı mezardan çıkmayı başaran 18 yaşındaki Osman Arslan'ın tedavisi sürürken, olayın faili oldukları iddiasıyla 2 kişi gözaltına alındı.

  Şüphelilerden İ.V. ifadesinde Osman Arslan'la kız yüzünden aralarında kavga çıktığını söyledi. Olaya karışan 2 kişi daha aranıyor.

  Kaçırıldıktan sonra işkence yapılan ve ölmesi için boş bir mezara koyup üzeri kapatılan lise son sınıf öğrencisi Osman Arslan'ın iki bileğinde de kırık saptandı. İlk ameliyatı başarılı geçen Osman Arslan'ın bileklerindeki kırıklar için ikinci ameliyata alınacağı belirtildi.

  Jandarma olayla ilgili nakliyecilik yapan 22 yaşındaki İ.V. ile aynı yaştaki C.S.'i gözaltına aldı. Olaya karışan 2 kişi daha aranırken, yakalanan şüphelilerden İ.V., doktor kontrolü için getirildiği Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Osman Arslan’ın yakınlarının tepkisiyle karşılaştı.

  Ölümden kurtulan Osman Arslan'ın, Antalya'da güvenlik görevlisi olarak çalışan babası Sedat Arslan, “Osman'ı öldürememişsin. Sana selamı var. Görüşeceğiz” diyerek İ.V.'ye tepki gösterdi. İ.V., doktor kontrolü ardından adliye'ye gönderildi. Diğer şüpheli C.S. ise, ilk ifadesinin ardından Cumhuriyet Savcısı'nın talimatı doğrultusunda tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

  İ.V, ilk ifadesinde Osman Arslan ile kız yüzünden tartıştıklarını öne sürdü. Arslan ailesi ise çocuklarının bu kişiler tarafından kötü işlerin içine çekilmek istenidğini, bunu reddettiği için kaçırılıp işkence yapıldıktan sonra mezara atıldığını söyledi.

  Lise son sınıf öğrencisi Osman Arslan, önceki gün 4 kişi tarafından kaçırılmış, işkence yapılırken Kuşçu Mahallesi'nde içi boş, betondan yapılmış hazır mezara atılmıştı. Arslan'ın içine atıldığı mezardan çıkamaması için toprak atılıp üzeri betondan yapılmış kapaklarla kapatılmıştı. Kapağı tekmeleyerek açtıktan sonra yaralı halde mezardan çıkan Osman Arslan, yardım istediği çevredekiler taarfından Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılmıştı.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı