Gündem Haberleri

  Liseliye çete bıçağı

  Taylan YILDIRIM/İZMİR, (DHA)
  17.02.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Bornova Mimar Sinan Endüstri Meslek Lisesi öğrencisi 17 yaşındaki G.A., okulda bir grupla tartıştığı sırada ayağından bıçaklandı. G.A., bıçaklama olayının okuldaki güç savaşından kaynaklandığını söyledi.

  BİLGİSAYAR Bölümü öğrencisi G.A. derslerinin bitmesinin ardından buluştuğu arkadaşlarıyla dolaşmak istedi. Okulun giriş kapısında G.A. ve arkadaşları, kimlikleri saptanamayan aynı okulun öğrencileriyle tartışmaya başladılar. Tartışmanın 2 grup arasında kavgaya dönüştüğü sırada, G.A., kimliği belirsiz bir kişi tarafından sol bacağından bıçakla yaralandı. İlk müdahalesi okulda yapılan G.A., daha sonra Bornova Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Acil serviste müdahale altına alınan liseli gencin, sağlık durumunun iyiye gittiği bildirildi.

  G.A., bıçaklama olayının okuldaki güç savasından kaynaklandığını söyledi. Yaralı liseli genç, ‘Okuldan çıkarken birden birileri ‘Bize çelme taktınız’ diyerek, üzerimize geldi. Onlara engel olmaya çılışırken, ortalık bir anda karıştı ve ben de bu sırada bacağımdan bıçaklandım. Okulda birçok öğrenci kendilerini tek hakim olarak görüyorlar, istediklerini yapmaya çalışıyorlar’ dedi.

  Önceki gün de Konak’ta Atatürk Lisesi ile Nevval Salih İşgören Anadolu Turizm Otelcilik Lisesi arasındaki basketbol maçı, öğrenciler arası kavgaya dönüşmüştü. Gruplar halinde kavgaya tutuşan liselileri polis güçlükle ayırabilmişti.

  Çocuklara bir şeyler oluyor

  ÇOCUKLAR silahlanıyor... Artık çocuk kavgalarında tabanca, bıçak kullanmak, adi vak’a olarak görülür hale geldi. Çete, haraç, uyuşturucu ve silahın sıradan sayıldığı sokak kavgaları, artık gençlerin ‘delikanlılığı’ ile açıklanamıyor. Çocuklarımıza bir şeyler oluyor. Dün chat’ta başlayan liseli kız ve erkek öğrencilerin tartışmaları, ertesi gün sokakta tabancalı düelloya dönüşüyor. Silahlı kavgalar ilköğretim öğrencilerine kadar indi. Ve çocukların sokak çatışmalarına, İzmir’de iki olay daha eklendi. Önceki gün Konak’ta lisedeki basketbol maçında başlayan kavga sokağa taşarken, dün de Bornova’da Mimar Sinan Endüstri Meslek Lisesi’nde çelme takma yüzünden çıkan kavga kanla noktalandı.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı