Eğitim Haberleri

  Liseliler için kariyer planlaması

  Hürriyet Eğitim
  23.05.2017 - 15:26 | Son Güncelleme:

  Özel bir okulun kişiye özgü mentorluk, etkin kariyer planlaması, deneme sınavları ve kişiye özgü online eğitim platformunu içerisinde barındıran merkezleriyle öğrenciler geleceğe hazırlanıyor.

  Sınava hazırlık merkezleriyle öğrencilere etkin kariyer planlaması, deneme sınavları ve kişiye özgü online eğitim imkanı sağlanacak. Uğur Okulları’nda öğrenim gören öğrenci ve velilere sınava hazırlık, kariyer planlama ve kişisel gelişim desteği veren Uğur Sınava Hazırlık Merkezi, eğitim teknolojilerinin en güncel araçları ve düzenli geri bildirim sistemiyle öğrencilerini destekliyor. Öğrencinin iç disiplin duygusunu geliştirmesini ve kişisel yeterliliğini yine kişisel raporlar vasıtasıyla görmesini sağlayarak, sınava hazırlık noktasında eksikliklerin giderilmesine yardımcı olurken; sınav başarısının yanında fiziksel, sosyal, duygusal gelişimlerini de destekliyor. Üniversiteye hazırlık sürecinde 9’dan 12’nci sınıfın sonuna kadar ders ve sınav başarısını artıran, kişiselleştirilmiş üniversiteye hazırlık çözümü Uğur Sınava Hazırlık Merkezleri;  Uğur Hazırlık, Kişiye Özgü Rehberlik, Uğur International, Tigers Club ve U Diamond olmak üzere 5 ana modülü içerisinde barındırıyor. Uğur Hazırlık ile; 12’nci sınıfta okuyacak öğrenciler, Uğur Okulları’na kayıt oldukları andan itibaren online eğitim platformu ile YGS Hazırlık sürecine dahil oluyor, kişiye özgü rehberlik desteğiyle planlı ve etkin çalışma disiplini kazanıyor.

  ÜÇ DANIŞMAN TARAFINDAN İZLENİYOR

  Kişisel çalışma planı dahilinde Hazırbulunuşluk Testi uygulandıktan sonra, test sonucunda öğrenciye özel bir yol haritası sunuluyor. 12’nci sınıfa kayıt olan öğrenciler kampüs bazında, dijital ortamda gerçekleşecek dersler için 10’ar kişilik sanal sınıflara ayrılıyor ve her grubu bir U-Coach takip ediyor. U-Coach, grubundaki her öğrencinin planlı çalışmasını sağlayarak eksiklerini tespit ediyor ve bireysel başarı düzeylerini artırmasında yol gösteriyor. Akıllı öneri sistemiyle detaylı bir eksik analizinden sonra öğrencinin, konuların tümünü tekrar çalışmasına gerek kalmadan, doğrudan ihtiyacı olan en küçük öğrenme parçasına yönlendirilmesi sağlanıyor. Kişiye özgü rehberlikle; her öğrencinin gelişimi, okul içinde kariyerine yönelik tüm projeleri planlayan mentor, öğrencinin tüm eğitsel, kişisel ve sosyal gelişiminin takibini yapan ve destekleyen bireysel danışman ve eğitsel danışman olmak üzere konusunda uzmanlaşmış 3 danışman tarafından izleniyor. Öğrencilerin üniversite sınavına hazırlanma aşamasında yol gösterici olma görevini üstlenen danışmanları, meslekler, yurtiçi ve yurtdışı üniversiteler, ulusal ve uluslararası sınav sistemleri, sınav motivasyonu, sınava hazırlık taktikleri, kariyer danışmanlığı konularında öncülük ediyor.

   

   

   

  Etiketler: özel okul
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı