GAZİANTEP HABERLERİ

Liseliler, Eğitim Forumu'na katıldı

DHA
25.10.2017 - 10:13Son Güncelleme :
DHA

GAZİANTEP,(DHA)- İSTANBUL’da III. European Youth Parliemant (EYP) Eğitim Forumu’na katılan  Gaziantep Kolej Vakfı Özel Liseleri EYP Kulübü öğrencileri gösterdikleri yüksek performansla dikkat çekti.
III. Üsküdar Amerikan Lisesi Eğitim Forumu’na (ÜALEF), Gaziantep Kolej Vakfı Özel Liseleri EYP Kulübü katıldı. Forma katılan öğrenciler etkinliklerdeki performanslarıyla dikkat çekti. GKV Özel Okulları öğretmenlerinden Burcu Altınbaş ve Özlem Kara’nın rehberliğinde foruma delege olarak katılan Anadolu ve Fen Lisesinden Tunga Başkaya, İlker Ersan, İrem Duru Özkoçak, Zeynep Bilginsoy, Defne Atay, Ceren Kılyar, Begüm Güngör ve Cemil Alevli Kolejinden Berfin Çöçelli, Dicle Dalkuş, E.Yaren İlaslan, Ezgim Küçükoğlu, Melis Ocak, Nazlı Ceren Par, Serdar Özden, Öykü Meriç, Zehra Ulutaş, Melisa Ece Yılmaz, Bilge Temel, Yeliz Müftüoğlu yüksek performanslarıyla dikkat çekti.
Gaziantep Kolej Vakfı Özel Liseleri EYP Kulübü öğrencilerinin etkin olarak katıldığı formda gençler,  ekonomi, eğitim, insan hakları, teknoloji, dış ilişkiler, adalet, çevre ve sağlık komiteleri oluşturarak bu komitelerle ilgili önceden belirlenen sorunlar üzerine çözüm önerileri aradılar; düzenlenen uyum eğitimi ile komitelerinde tanışma, kaynaşma ve konuları gözden geçirme etkinliklerini gerçekleştirdi. Komite çalışmalarına alanında uzman akademisyenlerin de katılımıyla öğrenciler uzman bakış açısıyla komite sorunlarını dinleyip bu sorunlara çözüm önerileri geliştirerek bu alandaki yeteneklerini de geliştirme imkanı buldu. Forma katılan öğrenciler formdaki etkinlikleri tamamlayarak Gaziantep’e döndü.
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Gaziantep haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Gaziantep haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Liseliler, Eğitim Forumu'na katıldı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı