Eğitim Haberleri

  Liseliler diplomalarını yüzerek aldılar

  AA
  21.04.2017 - 09:40 | Son Güncelleme:

  Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde Şehit Ömer Halisdemir Denizcilik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden mezun olan 70 öğrenci, temsili diplomalarını yüzerek aldı.

  Köyceğiz Şehit Ömer Halisdemir Denizcilik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 5’inci dönem mezunlarını verdi. 70 öğrenci için göl kenarındaki okul bahçesinde mezuniyet töreni düzenlendi.       

  Mezun olan öğrencilerin alana gelmesinin ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Törende, Denizcilik bölümü dönem birincisi Berkan Baştosun ve Mesleki ve Teknik bölüm dönem birincisi Mehmet Necati Acar mezuniyet kütüğüne bröve çaktı.       

  Okul Müdürü Cafer Binici, öğrencilerin yat kaptanlığı eğitimi aldıklarını belirti. Binici, okulda eğitim gören öğrencilerin yanı sıra bölgede yaşayan vatandaşlara da verdikleri kurslarla kaptanlık belgesi alma imkanı sağladıklarını söyledi.       

  Mezuniyet pastasının kesilmesinin ardından törene katılan protokol üyeleri, içinde öğrencilerin temsili diplomalarının bulunduğu şişeleri sırayla Köyceğiz Gölü'ne attı.       

  Göle atlayıp diplomalarını alan öğrenciler, renkli görüntüler oluşturdu. Diplomalarıyla gölden çıkanlar, sevinçlerini arkadaşları, öğretmenleri ve aileleriyle paylaştı.

  Etiketler: Lise , diploma
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı