Eğitim Haberleri

EĞİTİM

  Liseliler bu yaz İTÜ'yü keşfedecek

  AA
  10.06.2017 - 09:54 | Son Güncelleme:

  İTÜ, Taşkışla, Maçka ve Gümüşsuyu yerleşkelerinde, üniversiteye hazırlanan 9, 10 ve 11’nci sınıf öğrencileri için Lise Yaz Okulu düzenledi.

  İstanbul Teknik Üniversitesi’nin (İTÜ) açıklamasına göre, lise öğrencileri 3-7 Temmuz günleri arasında Lise Yaz Okuluna katılarak hem bölümlerdeki dersleri izleme şansını yakalayacak hem de farklı spor aktivitelerine katılabilecek. Gençler, ayrıca girişimcilik ekosistemi oluşturan birimleri de yakından tanıyacak.      

  Öğrenciler, ilgi alanlarına göre 4 grupta toplanıp belirlenen programın rotasına göre İTÜ'de çeşitli bölüm derslerine ve seminerlerine katılarak deneyim kazanacak.     

  Açıklamada şu ifadelere yer verildi:
  "İTÜ Yaz Okulunda gençler sadece dersleri izlemekle kalmayacak. Aynı zamanda kariyer planlama ve meslek seçimine dair ipuçları öğrencilerle paylaşılacak ve gençler İTÜ Ginova, İTÜ Çekirdek, İTÜ Radyosu ve İTÜ - UHUZAM (İTÜ-Uydu Haberleşme ve Uzaktan Algılama UYG-AR Merkezi) gibi İTÜ'nün farklı alanlarda öne çıkan kuruluşları da yakından tanıma imkanına sahip olacak. Bir hafta sürecek lise yaz okulunun sonunda, öğrenciler sertifikalarını alacak."     

  Lise Yaz Okuluna katılmak isteyenlerin 16 Haziran Cuma gününe kadar İTÜ'ye başvuru yapması gerekiyor.

  Etiketler: itü , Yaz Okulu , Lise , ÖĞRENCİ
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı