Gündem Haberleri

  Liseli öğrenciler arasında bıçaklı kavga

  A.A
  13.02.2006 - 17:02 | Son Güncelleme:

  Bursa'da, kız arkadaşlarıyla Kültürpark'ta bir bankta oturan iki lise öğrencisi, yanlarından geçerken laf attıkları gerekçesiyle tartıştıkları öğrenciler tarafından bıçaklanarak yaralandı.

  Atatürk Lisesi öğrencisi A.K. (17) ile Tophane Endüstri Meslek Lisesi öğrencisi M.D. (16), Kültürpark'taki bir bankta kız arkadaşlarıyla otururken yanlarına gelen ve “Niye bize yan bakıyorsunuz?” dedikleri öne sürülen iki öğrenciyle tartışmaya başladılar.

  Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine M.D. karın boşluğundan, A.K. de başından bıçakla yaralandı. Yaralı öğrenciler, çevredekiler tarafından Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından sokakta yaşayan kimsesizler için kış aylarında açılan barınma evine götürüldü.

  Buradaki sağlık görevlilerince ilk müdahaleleri yapılan M.D. ve A.K, daha sonra ambulansla Bursa Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Liseli öğrencilerin verdiği ifade doğrultusunda olayla ilgili soruşturma başlatan güvenlik güçleri, öğrencileri bıçakladığı iddia edilen Atatürk Lisesi öğrencisi E.A'yı, yakaladı.

  Zanlı, Bursa Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü'ne götürüldü.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı