Gündem Haberleri, Son Dakika, Haberler

GÜNDEM

  Liseli kıza tecavüzü görüntüleyip şantaj yaptılar

  29 Nisan 2010 - 12:55Son Güncelleme : 29 Nisan 2010 - 13:55

  Muğla'nın Fethiye İlçesi'nde okul yanındaki bir işyerinin deposunda kız arkadaşı 17 yaşındaki A.B. ile cinsel ilişkiye giren lise öğrencisi 18 yaşındaki B.M., sevişmelerini gizlenen arkadaşı 17 yaşındaki K.B.'ye kameraya çektirdi. Sevişmenin ardından saklandığı yerden çıkan K.B., görüntüleri internete koymakla tehdit ettiği genç kıza tecavüz etti. Bu kez de B.M. tecavüz görüntülerini kaydetti. Olayın ortaya çıkmasıyla 2 erkek öğrenci okuldan uzaklaştırılırken, kız öğrenci başka bir okula nakledildi.

  Fethiye Lisesi son sınıf öğrencisi B.M., aynı okulda öğrenci olan kız arkadaşı 11'inci sınıf öğrencisi A.B. ile geçen Mart ayının başında, okula yakın bir işyerinin deposunda cinsel ilişkiye girdi. Bu sırada B.M., yine aynı okulda öğrenci olan arkadaşı K.B.'yi depoda bir yere gizleyerek, sevgilisiyle sevişmelerini kameraya çektirdi. B.M. ile A.B.'nin sevişmesinin ardından depoda saklandığı yerden çıkan K.B., görüntüleri internete koymakla tehdit ederek kızla ilişkiye girmek istedi. Genç kız bu duruma karşı çıkarak sevgilisinden yardım istedi, ancak o da genç kızı arkadaşıyla ilişkiye girmeye zorladı. Bunun üzerine K.B., zorla yere yatırdığı kıza anal yoldan tecavüz etti. Bu kez de B.M., tecavüz görüntülerini kaydetti.

  Olaydan bir süre sonra tecavüze uğrayan genç kızın cinsel ilişki görüntüleri, okulda elden ele dolaşmaya başladı. Sevgilisi ve arkadaşı tarafından okuldaki başka erkeklerle de cinsel ilişkiye girmeye zorlanan genç kız, bunu yapmadığı takdirde görüntülerin internette yayınlanmasıyla tehdit edildi. Genç kız bunun üzerine durumu ailesine anlattı. Olayı öğrenen okul idaresi de soruşturma başlatarak, iki erkek öğrenciyi okul disiplin kuruluna sevk etti.

  OKULDAN UZAKLAŞTIRILDILAR
  Olayla ilgili soruşturma başlatan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü de iki erkek öğrenciyi okuldan uzaklaştırdı. Kız öğrenci ise başka bir okula nakledildi.
  İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Gültekin, “Olay 2- 3 Mart günü ortaya çıktı. Bizler hemen olayla ilgili disiplin kovuşturması başlattık. Gerekli dosyayı hazırlayarak Muğla Milli Eğitim Müdürlüğü’ne gönderdik. Soruşturma başlatılan konuyla ilgili tecavüzü gerçekleştiren iki erkek öğrencinin İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, okuldan uzaklaştırılarak örgün eğitim dışına çıkarılıp cezai işlem uygulanmasına karar verildi. Biri 11, diğeri 12'nci sınıfa giden erkek öğrencilerin artık örgün değil ancak yaygın eğitim almaları mümkün olabilir” diye konuştu.

  Muğla Vali Yardımcısı Faruk Necmi Kurt da olayla ilgili soruşturma açıldığını belirterek, “Biz de çok kapsamlı bir soruşturma başlattık. Erkek öğrencilerin tecavüzü kameraya çektiği yönündeki bilgiler soruşturma dosyasında yer alan konulardır. Müfettişlerin soruşturması halen devam ediyor” dedi.

  Öte yandan olayın ortaya çıkmasının ardından polis 2 öğrenciyi gözaltına aldı. Polise verdikleri ifadelerinin ardından öğrenciler, Cumhuriyet Savcılığının talimatıyla serbekst bırakıldı. Savcılık olayla ilgili soruşturma başlattı.

  TECAVÜZ ETTİĞİ ÖĞRENİLEN ÖĞRENCİ İNTİHARA KALKIŞTI
  Okuldan uzaklaştırıldığını öğrenen ve A.B. ile zorla ters ilişkiye girdiği iddia edilen K.B. ise tarım ilacı içerek intihara kalkıştı. Yakınları tarafından hastaneye götürülen genç, Fethiye Devlet Hastanesi’nde yeniden hayata döndürüldü.

  Etiketler:
  Okuyucu Yorumları { Toplam 50 Yorum }
  • Mesut Sarp 30.4.2010 11:08:28
   Bu okuldan uzaklastirma cezasi bana kriminel kariyer yapmanin ilk duragi gibi geliyor. Belki baska bi okula ceza olarak gönderilmelililer.<br>Herifler okul disinda kalirlarsa daha da beter haltlar yicekler yav...
  • Mesut Sarp 30.4.2010 11:04:55
   Bakin ne terslikler oluyor,depoda biri ederken digeri kameraya cekip,digeri zorla ters iliskiye girip yetmiyo gibi okulda kizi ve kendilerinide rezil ediyolar,<br>veliler hem evlatlarinizi hem kendinizi helak etmek istemezseniz,evlatlariniza kiz da erkekte olsa dürüstlük nedir ögretin.
  • mizir aslan 30.4.2010 09:53:21
   Gercektende öyle ahlaki cöküntüye girdikki iste her lise üniversite hatta ilk okullarda dahi yalniz seks santajlari yapilir oldu demek bu hükümetin milliegitim bakanligi öz görevini yapamiyor hala neden orda duruyor oda bir türlü anlasilmiyor iki kisi özellikle istifa etmeli?
  • sadık erk 30.4.2010 00:29:46
   Ben Öğrenciyi kılık ve kıyafetinden birde konuşma biçiminden tanırım. Oysa Öğrencilere bir bakın gömleğin yakası göbeğe kadar açık kıravat bir karış aşağıda,gömlek pantolonun dışında ayakkabının bağları yürürken ayağına dolaşıyor,saçlar kalk gidelim diyor,kızların kılık kıyafetini de siz anlatın...
  • serkan eker 29.4.2010 23:28:04
   okulları bu hale getirenler utandılarmı aceba,<br>öğretim sistemlerini yapboz tahtasına çevirenler<br>ve okullarda ahlaksızlığı teşvik edenler utansın
  • göksel kaya 29.4.2010 19:16:58
   hangi anne baba kız evlatlarının bu duruma düşürülmesini istiyerek yetiştirir,<br>anne babanın ve o kızın başını öne eğenler ,umarım sizinde anne babanızın başını öne eğerler,
  Sayfa Başı
  Haberlerkırgın çiçekler yeni bölümkırgın çiçekler 63. bölümno 309no 309 yeni bölümno 309 25. bölümno 309 fragmanKısmetse Olur