Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Liseli kız, babasının işyerinde bıçaklanarak öldürüldü

  Turaç TOP- Taylan YILDIRIM/İZMİR, (DHA)
  27 Temmuz 2007 - 14:35Son Güncelleme : 27 Temmuz 2007 - 16:04

  İZMİR'in Çiğli İlçesi'nde lise öğrencisi 15 yaşındaki Duygu Filizöz, babasına ait mobilya mağazasında kimliği belirsiz bir kişinin bıçaklı saldırısına uğradı

  Vücudunun 6 yerinden bıçaklanan genç kız, kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi. Genç kızın gasp cinayetine mi kurban gittiği, yoksa erkek arkadaşı tarafından mı öldürüldüğü polisçe araştırılmaya başlandı.

  Olay, bugün saat 11.00 sıralarında Anadolu Caddesi, 878 numaradaki Filiz Mobilya Mağazası'nda meydana geldi. Çiğli Naime Tömek Ticaret Meslek Lisesi 2'inci sınıf öğrencisi Duygu Filizöz, sabah saatlerinde babası Hüseyin Filizöz'le birlikte mobilya mağazalarına geldi. Birlikte teşhir amaçlı ürünleri dışarıya çıkartan Duygu Filizöz, babasının belediyedeki işleri için gitmesinin ardından işyerinde yalnız kaldı.

  6 YERİNDEN BIÇAKLANDI

  Duygu Filizöz, bu sırada içeriye giren kimliği belirsiz bir kişiyle yaşadığı tartışmanın ardından bıçaklı saldırıya uğradı. Saldırgan genç kızı vücudunun 6 yerinden bıçaklayarak kaçtı. Duygu Filizöz, kanlar içinde bir yürüyerek mağazanın önüne çıktı. Çevredekilerin şaşkın bakışları arasında kaldırıma yığılan Duygu Filizöz, çarrılan ambulansla yakındaki Çiğli Tıp Merkezi'ne kaldırıldı. Talihsiz Duygu, doktorlarının tüm çabalarına rağmen kurtarılamadı.

  CEP TELEFONU İNCELEMEDE

  Duygu Filizöz'ün acı haberini alan yakınları, sinir krizi geçirdi. Gözyaşlarına boğulan anne ve baba güçlükle sakinleştirildi. Bu arada olayın adından polis ekipleri de çalışma başlattı. Kan gölüne dönen mağazayı güvenlik şeridiyle kapatan polis ekiplerinin ilk incelemelerinde, vücudunun 6 yerinden bıçaklandığı belirlenen Duygu'nun, cinayet saatinden önce kimlerle görüştüğü de araştırılmaya başlandı. İşyerinde bulunan cep telefonu kayıtları inceleme altına alındı. Telefonla en son görüştüğü kişileri belirlemeye çalışan polisin, görgü tanıklarının ifadelerine başvuracağı, çevredeki işyerlerinin güvenlik kameraları kayıtlarının da inceleneceği bildirildi.

  AŞK CİNAYETİ ŞÜPHESİ

  Herhangi bir ürünün yada paranın alınmadığı işyerinde öldürülen Duygu'nun, gasp cinayetine mi kurban gittiği yoksa erkek arkadaşı tarafından mı bıçaklanarak öldürüldüğü araştırılmaya başlandı. Polis, işyerinden herhangi bir şey alınmaması, genç kızın da birden fazla bıçak darbesiyle öldürülmesinin aşk cinayeti ihtimalini arttırdığını, soruşturmanın genişletilerek sürdürüldüğünü vurguladı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı