Gündem Haberleri

  Liseli kız annesini boğdu arkadaşlarıyla álem yaptı

  Atilla ATMACA, (DHA)
  25.08.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Konya’nın Ereğli İlçesi’nde liseli 16 yaşındaki S.S. annesi 46 yaşındaki Emine Özdamar’ı evde çarşafla boğarak öldürdü. Cinayetin ardından evde parti verip içki içtiği iddia edilen S.S. tutuklanırken, erkek akradaşı S.E. ile evde bulunan 7 arkadaşı serbest bırakıldı. Polis, ’satanizm’ şüphesi üzerinde de duruyor.

  EŞİ H.S’den boşandıktan sonra, 16 yaşındaki kızı S.S. ile birlikte Konya’nın Ereğli İlçesi’nde oturan belediyeden emekli Emine özdamar’a önceki gün tüm aramalarına rağmen ulaşamayan ve cep telefonunun kapalı olduğunu belirleyen yakınları, başına bir şey geldiğinden şüphelenerek polise haber verdi. İhbar üzerine saat 23.00 sıralarında eve gelen polis, evde S.S. ve arkadaşlarını gördü. Emine Özdamar’ı soran polis, "Evde yok" cevabını aldı ve yaptığı yüzeysel aramada kadının izine rastlamadı.

  Emine Özdamar’ın aynı yakınlarının, saat 02.00 sıralarında yeniden polisi arayıp endişelerini iletmeleri üzerine, polis ekibi saat 02.30’da arama izniyle eve yeniden geldi. Yapılan detaylı aramada, öldürüldükten sonra üzeri eşya konularak kapatılmış Emine Özdamar’ın cesedi bulundu. Polis, Özdamar’ın kızı S.S. ile o sırada evde bulunan ve erkek arkadaşı olduğu belirtilen 25 yaşındaki S.E. ile 7 arkadaşını gözaltına aldı. Otopside Emine Özdamar’ın boğularak öldürüldüğü belirlendi. Cinayet suçundan gözaltına alınan Ereğli Lisesi son sınıf öğrencisi S.S’nin ilk ifadesinde, "Annemle sık sık tartışıyorduk. Dün de kavga ettik. Onu çarşafla boğarak öldürdüm. Sonra da üzerine kıyafetler koyarak cesedi gizledim. Daha sonra arkadaşlarımı eve çağırdım. İçki içip eğlenirken, polis geldi" dedi.

  S.S. çıkarıldığı mahkemece tutuklanırken, arkadaşları H.B. (17), Ş.B. (16), M.C.K. (16), Y.G. (24), O.A. (21), M.S. (23), E.S. ile erkek arkadaşı olduğu iddia edilen S.E. serbest bırakıldı. Polis, S.S.’ye ait olan ve evde bulunan bilgisayarı incelemeye aldı. İsmi açıklanmayan polis yetkilisi, "Cinayetin işleniş biçimine bakarak, genç kızın bunu tek başına yapamayacağını düşünüyoruz. Satanist bir grup olabilir. Ya da, S.S. bunu sırf zevk için arkadaşlarıyla birlikte de gerçekleştirmiş olabilir" dedi. Anne Emine Özdamar’ın doğuştan bir el ve ayağında engel olduğu belirtildi.

  BABASI ANNEYİ SUÇLADI: O BÖYLE YETİŞTİRDİ

  Kızının adliyeye çıkarılacağı haberini alan baba Hıdır S. de adliye binası önüne geldi. Hıdır S. gazetecilere, "S. problemli bir çocuk olarak büyüdü. Annesiyle 10 yıl önce boşandık. Boşanırken, mahkemede ’Göreceksin nasıl çocuk yetiştireceğim’ diye bağırmıştı. Bugünkü tablo ortada. S’nin bu şekilde yetişmesinden sorumlu annesidir" dedi.

  SATANİZM NEDİR

  Satanizm, kabaca şeytana tapma anlamına gelir. Türkiye’de satanizm ilk defa bir cinayetle gündeme gelmişti. 1999’da Ortaköy Mezarlığı’nda Zinnur Gülşah Dinçer, Ömer Çelik ve Engin Aslan, ’şeytandan mesaj geldiği’ gerekçesiyle Şehriban Coşkunfırat’ı öldürmüştü. Kendilerini ’satanist’ olarak nitelendiren üç genç, halen cezaevinde.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı