Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Liseli Gül, beyin tümörüne yenildi

  Yaprak KOÇER/DHA
  04 Aralık 2009 - 14:17Son Güncelleme : 04 Aralık 2009 - 14:59

  16 yaşındaki Gül Demirtaş, 2 kez beyin ameliyatı geçirmesine rağmen yaşam mücadelesini kaybetti.

  SAMSUN'da beyin tümörü teşhisi konulan Anafartalar Lisesi 11 Türkçe-Matematik/A sınıfı öğrencisi 16 yaşındaki Gül Demirtaş, 2 kez beyin ameliyatı geçirmesine rağmen yaşam mücadelesini kaybetti. Genç kız, ailesinin ve arkadaşlarının gözyaşları arasında toprağa verildi.

  Samsun’un Atakum İlçesi’nde Anafartalar Lisesi öğrencisi Gül Demirtaş, 2 ay önce şiddetli baş ağrısı şikayetiyle Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne başvurdu. Yapılan tetkiklerde Demirtaş’ın beyninde tümör olduğu tespit edildi. Genç kız iki ay içerisinde iki kez beyin ameliyatı geçirdi. Fakat ameliyatlar sonrasında Gül Demirtaş’ın sağlık durumunda bir iyileşme yaşanmazken, şikayetleri de devam etti. Durumu giderek ağırlaşan genç kız, 4 gün önce yoğun bakıma alındı. Ancak yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.
  Türkçe öğretmeni olmak isteyen Demirtaş, dün ailesi ve arkadaşlarının gözyaşları arasında Atakum İlçesi Karaoyumca Köyü Mezarlığı’nda toprağa verildi.

  Anne Hatun ve baba Azimet Demirtaş çiftinin 5 çocuğundan 3’üncüsü olan Gül Demirtaş’ın ölümü, okul arkadaşlarını da yasa boğdu. Sınıfında fotoğraflarının yer aldığı bir bölüm oluşturuldu. Sınıf arkadaşı Sevda Önder, Demirtaş’ın çok başarı ve arkadaşları tarafından sevilen biri olduğunu belirterek, “Arkadaşımızın hayali Türkçe öğretmeni olmaktı. Öğretmenliği çok severdi. Onu aniden kaybetmenin şoku içindeyiz. Ölümünü hala kabullenemedik” diye konuştu.


  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı