Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Liseli Duygu babasının işyerinde bıçaklandı

  Turaç TOP-Taylan YILDIRIM/DHA
  28 Temmuz 2007 - 00:00Son Güncelleme : 28 Temmuz 2007 - 00:02

  İzmir Çiğli Naime Tömek Ticaret Meslek Lisesi 2’nci sınıf öğrencisi 15 yaşındaki Duygu Filizöz, dün sabah saatlerinde babası Hüseyin Filizöz’le Anadolu Caddesi’ndeki Filiz Mobilya Mağazası’na geldi. Birlikte teşhir amaçlı ürünleri dışarıya çıkartan Duygu Filizöz, babasının belediyedeki işleri için gitmesinin ardından işyerinde yalnız kaldı.

  Duygu Filizöz, saat 11.00 sıralarında içeriye giren kimliği belirsiz bir kişiyle yaşadığı tartışmanın ardından bıçaklı saldırıya uğradı. Saldırgan, genç kızı 6 yerinden bıçaklayarak kaçtı. Duygu Filizöz, kanlar içinde yürüyerek mağazanın önüne çıktı. Çevredekilerin şaşkın bakışları arasında kaldırıma yığılan Duygu Filizöz, Çiğli Tıp Merkezi’ne kaldırıldı, ancak yaşamını yitirdi.

  Duygu Filizöz’ün acı haberini alan yakınları, sinir krizi geçirdi. Gözyaşlarına boğulan anne ve baba güçlükle sakinleştirildi. Olayın adından polis ekipleri çalışma başlattı. Kan gölüne dönen mağazayı güvenlik şeridiyle kapatan polisin ilk incelemesinde, vücudunun 6 yerinden bıçaklandığı belirlenen Duygu’nun, cinayet saatinden önce kimlerle görüştüğü de araştırılmaya başlandı. İşyerinde bulunan cep telefonu kayıtları inceleme altına alındı. Telefonla en son görüştüğü kişileri belirlemeye çalışan polisin, görgü tanıklarının ifadelerine başvuracağı, çevredeki işyerlerinin güvenlik kameraları kayıtlarının da inceleneceği bildirildi.

  AŞK CİNAYETİ ŞÜPHESİ

  polis, cinayetin işlendiği işyerinden herhangi bir ürünün ya da paranın alınmaması nedeniyle, Duygu’nun bir aşk cinayetine kurban gidip gitmediği olasılığını da göz önüne aldı. Duygu’nun gasp cinayetine mi kurban gittiği, yoksa erkek arkadaşı tarafından mı öldürüldüğü konusunu geniş olarak araştırılmaya başlandı.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı