SAMSUN HABERLERİ

Lisede 'Bilim ve Bahar' şenliği

DHA
27.04.2017 - 10:42Son Güncelleme :
DHA

SAMSUN,(DHA) - SAMSUN'da Aziz Atik Fen Lisesi'nde düzenlenen Bilim ve Bahar Şenliği, milli eğitim protokolünün yanısıra yüzlerce velinin katılımıyla gerçekleştirildi.

İlkadım İlçesi'ndeki Aziz Atik Fen Lisesi'nin bahçesinde düzenlenen şenliğe İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen,  İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürü Davut Numanoğlu, Şube Müdürü Ahmet Karaman, Okul Müdürü Musa Bayar, Okul Aile Birliği üyeleri, öğretmenler, öğrenciler ve yüzlerce veli katıldı.
NUMANOĞLU: ARAŞTIRAN, SORGULAYAN NESİLLER...
Şenliğin açılışında konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Davut Numanoğlu, "Öğrencilerimizi araştıran, sorgulayan ve yeni fikirlerle projeler ortaya koyan nesiller olarak yetiştirmek amacıyla düzenlen bilim şenliklerini önemsiyoruz. Aziz Atik Fen Lisesi'ndeki öğrencilerimizin bu performansı bizleri son derece mutlu etti. Öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi kutluyorum" dedi.
ESEN: İNSANLIĞA ÇÖZÜM OLACAKTIR...
İl  Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen de konuşmasında öğrencilere tavsiyelerde bulundu. Esen, "Bilim şenlikleri öğrencilerin merak duygularının, araştırma , sorgulama ve öğrenme isteklerinin tetiklenmesini sağlar. Etrafınızdaki dünyayı gözlemleyin, karşılaştığınız problemlere çözüm önerileri arayın. Deney ve  gözlemlere dayalı bilimsel metodlarla ortaya koyacağınız projeler insanlığın sorunlarına çözüm olacaktır. Bu şenlikte emeği geçenleri tebrik ediyor, başarılarınızın devamını diliyorum" diye konuştu.
DERECEYE GİRENLERE PLAKET...
Konuşmaların ardından Bilim Şenliği'nde standlar gezildi, projeler hakkında öğrencilerden bilgi alındı. Projeler dereceye giren öğrencilere plaketleri takdim edildi. Bilek güreşi ve halat çekme yarışmasında öğrenciler ve okul müdürleri yarıştı, renkli görüntüler oluştu.
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Samsun haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Samsun ilinden Lisede 'Bilim ve Bahar' şenliği hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Nisan 2017 tarihinde saat 10 42’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Lisede 'Bilim ve Bahar' şenliği haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı