YOZGAT HABERLERİ

Lise öğrencileri Türkmen komşuları için kermes düzenledi

DHA
28.04.2017 - 16:48Son Güncelleme :
DHA

YOZGAT, (DHA)- YOZGAT’ta, lise öğrencileri, kendi imkanlarıyla şehir merkezinde yaşayan Türkmenlere yardım amacıyla kermes düzenledi.
Çapanoğlu Büyük Camii yanında kurdukları çadırda, evde yaptıkları yemek, pasta ve börekleri satan öğrenciler, okullarındaki Türkmen çocuklara ve mahallelerindeki Türkmen ailelere yardım etmeyi amaçlıyor. Kermesi düzenleyen lise öğrencileri, Türkmen arkadaşları ve aileleri için böyle bir yardım kampanyası başlattıklarını belirterek, “Okumaya çalışan Türkmen kardeşlerimiz var. Buradan elde ettiğimiz gelirle onlara gıda ve kırtasiye yardımında bulunacağız. Daha önce de kendi imkanlarımızla yardım yaptık ve biraz daha yardım yapmak istediğimiz için kermes düzenledik. Bu yardımlarla çok uzun süre idare edemeseler de bir süre idare edeceklerini düşünüyoruz. İnsanlarımız da duyarlı, sağ olsunlar. Biz söyledikçe onlar da yardımcı oluyorlar, teşekkür ediyorlar” dediler.
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Yozgat haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Yozgat ilinden Lise öğrencileri Türkmen komşuları için kermes düzenledi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Nisan 2017 tarihinde saat 16 48’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Lise öğrencileri Türkmen komşuları için kermes düzenledi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı