« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Lisanslar internetten takip edilebilecek

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü(GSGM) bilgisayar çağına iyice ısındı.

Web sayfası düzenleyerek internet ortamına giren GSGM, şimdi sporcu lisanslarını yeniden düzenleyerek, internetten takip edilmesi için kolaylık getirecek.

Faal sporcu sayısını bilgisayarlardan izleyeceklerini bildiren genel müdür Kemal Mutlu, „Bir tuşa basmakla Türkiye’nin lisanslı faal sporcu sayısını anında öğrenme imkanı bulunacak. Artık, sporcu lisanslarında ilkel şekilde takip etme ve düzenleme devrini kapatıyoruz“ dedi.

Her sporcuya, tek bir lisans numarası ve yeni düzenlenecek kimlik verilerek, sporcuların müsabaklara bu kimlikle katılmalarını sağlayacaklarını belirten Mutlu, şunları kaydetti:

„Sporcu her yıl lisansını vize ettirecek. Bu vize işlemleri bilgisiyarlarda yapılacak. Sanal ortamlarda sporcuların lisanslarını takip etme imkanı sağlanacak. Eğer, sporcu yıl içinde lisansını vize yaptırmazsa, bilgisayardaki kayıtlardan hemen silinecek. Bu sayede Türkiye’de kaç lisanslı faal sporcunun olduğunu bilgisayarın tek bir tuşuna basarak öğrenme fırsatı doğacaktır. Türkiye’nin neresinde olursa olsun, müsabakaya katılmak isteyen sporcu lisans kimliğini, müsabaka sorumlularına ibraz edememişse, hemen bilgisayardan bakılarak kendisine belge verilecek ve bu belge ile sporcu yarışa katılabilecektir. Sporcular için böylesine de kolaylıklar getirmiş olacağız.“

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler