Gündem Haberleri

  Lisa’nın kanı kediden bulaşmıştır

  Hürriyet Haber
  01.03.2005 - 02:28 | Son Güncelleme:

  11 yaşındaki Alman kızı Lisa’nın katil zanlısı, ilk kez çıkarıldığı duruşmada ‘Onu ben öldürmedim’ dedi, ancak çelişki dolu ifadeler verdi.

  10 Ekim 2004’te Alanya’da Alman turist kız Lisa Eder’in (11) kaçırılıp öldürülmesiyle ilgili davanın ikinci duruşması dün yapıldı. Katil zanlısı tutuklu butikçi Bülent Gülbay (25), ilk kez hákim karşısına çıktı. Duruşmada ağlayan Gülbay, turist kızı öldürmediğini söyledi. Alanya 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde sanık Gülbay’ı Malatya Barosu avukatlarından Hakan Göçer savundu.

  Zaman zaman ağladı

  Mahkemeye takım elbiseyle gelen sanık Bülent Gülbay, hakkındaki iddiaları kabul etmedi. Zaman zaman ağlayan Gülbay’ın bu hareketi, tutanaklara geçti. Kot pantolonundaki kan izinin Lisa Eder’den alınan kan örnekleriyle tuttuğu belirtilen raporun okunması üzerine Gülbay, ‘Dükkánımızın yanında 3-4 kedi ve yavruları vardı. Turist çocukları bunları sever okşardı. Bu sırada bazı kediler çocukları tırmalardı. Ellerinde oluşan kanları da kolonya ile temizlerdim. O kanlar orada bulaşmış olabilir. Onun kan lekesinin nasıl bulaştığını da hatırlamıyorum. Olsa olsa kedilerden bulaşmıştır’ diye kendini savundu.

  Numaralarını hatırlamadı

  Kullandığı 4 ayrı telefonun numaralarını hatırlayamayan sanık Gülbay’ın ifadelerinde söylediği telefon görüşmeleri ile telefon şirketinden gelen görüşme dokümanları arasında çelişki olduğu ortaya çıktı. Sanığın kefaletle tahliye isteminin kabul edilmediği duruşma ertelendi.

  İbrahim OKUMAMIŞ-İbrahim LALELİ-Sefa KARACAN-Hayreddin DENİZ-Mehmet AL (DHA)
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı