Spor "Lisa Dobriskey bizi kıskanmış"
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  81
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

"Lisa Dobriskey bizi kıskanmış"

Aslı Çakır Alptekin ve Gamze Bulut’un tarih yazdığı kadınlar 1500 metre finalinin ardından açıklama yapan Büyük Britanyalı atlet Lisa Dobriskey, sporcularımıza çirkin ithamlarda bulundu. Hürriyet’e özel açıklamalarda bulunan Aslı ve Gamze, kendileri hakkında “Doping yaptılar” imasında bulunan İngiliz atlete cevap verdi.

2012 Londra Olimpiyat Oyunları kadınlar 1500 metre finalinde altın madalya alan Aslı Çakır Alptekin ile gümüş madalya kazanan tarihi bir başarıya imza attılar. 1500 metre finallerinde ilk kez aynı ülkeden iki sporcu yarışı ilk iki sırada tamamladı.

 

Sporcularımızın tarih yazdığı 1500 metre yarışını 10. sırada tamamlayan Büyük Britanyalı atlet Lisa Dobriskey, Aslı Çakır Alptekin’in doping yaptığı imasında bulundu.

 

LISA DOBRISKEY'DEN ÇİRKİN SÖZLER

 

“BU AÇIKLAMALAR ONUN KİŞİLİĞİNİ GÖSTERİR”

 

Büyük bir başarıya imza atan milli atletlerimiz İngiliz sporcunun açıklamalarına Hürriyet aracılığıyla yanıt verdi.

 

Yarışı 1. tamamlayarak altın madalya alan Aslı Çakır Alptekin şunları söyledi: “2010 yılından itibaren WADA’nın listesindeyim. 1 ayda tam 6 kez teste girdim. Yarıştan önce ve sonra da girdim. Söyledikleri umurumda bile değil. Meyve veren ağaç taşlanır. Bu açıklamalar onun kişiliğini gösterir.”

 

Lisa Dobriskey bizi kıskanmış 'ASLI ABLA ARKANDAYIM... KOŞ...'

 

“LISA BİZİ KISKANMIŞ”

 

Gümüş madalya kazanan sporcumuz Gamze Bulut ise şunları söyledi: “Biz orada piste çıkarken ikimizde şampiyon olmak istedik. İngiliz atlet kendi halkı önünde başarılı olamadı ve bizi onbinlerce İngiliz ayakta alkışladı. Lisa Dobriskey, bunu kıskanmış ve bu sözleri söylemiş.”

 

Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Mehmet Terzi ise İngiliz atlete bir cümle ile cevap verdi: “Ciddiye bile almıyoruz”

 

Lisa Dobriskey bizi kıskanmış ÇÜNKÜ ONLAR TÜRKİYE'NİN KIZLARI

 

SPORCULARIMIZ DOPİNGİ HALKTAN ALIYOR

 

Londra Olimpiyat Oyunlarında Kadınlar 1500 metrede 1'inci olarak altın madalya kazanan Aslı Çakır Alptekin ve gümüş madalya kazanan Gamze Bulut'la kaldığı otelin bahçesinde bir araya gelen Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Büyük Britanyalı atlet Lisa Dobriskey'in doping iddialarıyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, "Sporcularımız dopingi halktan alıyor" dedi.  Başkent Londra'nın Westminister bölgesindeki Taj Hotel'de düzenlenen basın toplantısında konuşan Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, dün akşam Olimpiyat Stadyumu'nda yapılan kladınlar 1500 metre yarışını 10. olarak tamamlayan Büyük Britanyalı atlet Lisa Dobriskey'in, 1'inci olarak altın madalya kazanan Aslı Çakır Alptekin ve 2. olarak gümüş madalya kazanan Gamze hakkındaki doping suçlamasına ilişkin olarak, "Sporcularimiz dopingi halktan alıyor" diye konuştu.


TARİHİ GECEDEN KARELER

2 MADALYA GETİREN O TARİHİ YARIŞ / WEB TV

AZİZ YILDIRIM: TÜYLERİM DİKEN DİKEN OLDU


Yorumları Göster
Yorumları Gizle