Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Lippi’ye sağlam kasa lazım

Basın mensuplarına iftar yemeği veren Ertuğrul Sağlam, "Lippi ile anlaşmak için sağlam kasanız olmalı. Keşke Lippi ile anlaşılsa" derken, Liverpool’u yenebileceklerini iddia etti.

Emre OKTAY
SON GÜNCELLEME
BEŞİKTAŞ Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, dün Ümraniye Tesisleri’nde, siyah beyazlı takımı takip eden medya mensuplarına bir iftar yemeği verdi. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Sağlam, kulübün eski yöneticisi Celal Kolot’un, "Teknik direktör olarak Lippi’yi istiyordum" şeklindeki açıklamasının hatırlatılması üzerine, "Lippi ile anlaşmak için sağlam kasanız olmalı. Keşke Lippi ile anlaşılsa" dedi.

Transfer çalışmalarına da açıklık getiren genç çalıştırıcı, "Bazı transfer arayışlarını Kolot ile beraber yaptık. Bu söylediği isimlerde (Navarro, Legrotaglie, Helguera) maliyet ortada. Helguera yıllık 4.5 milyon Euro’ya maloluyordu. Kolot’un, aleyhimize açıklama yaptığına inanmıyorum" diye konuştu.

Çirkin iddialar

Siyasi baskılar sonucu Beşiktaş’ın başına geldiği iddialarına "Siyasi baskılarla buraya geldiğim iddiaları çirkin ve mesnetsiz iddialardır. Bu iddiaları ayıplıyorum" diyen Ertuğrul Sağlam, Şampiyonlar Ligi’nde Liverpool’u yenebileceklerini söyledi ve ekledi: "Marsilya ve Porto maçlarında 1’er puan alıp, ikinci sırada olabilirdik. Marsilya, Liverpool’u yenebiliyorsa, biz de yenebiliriz. Liverpool maçı, bizim için dönüm maçı olacak. Kazanırsak, yeniden başlarız."

Öte yandan çekip giden Kleberson’un menajerinin Türkiye’ye gelerek Brezilyalının cezasında indirim talebinde bulunduğu bildirildi.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler