« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Linyitspor'a 'iç karışıklık' engeli

Bank Asya 1. Lig takımlarından TKİ Tavşanlı Linyitspor'un iki Nijeryalı futbolcusu, tatil için gittikleri ülkelerinde yaşanan iç karışıklık nedeniyle Türkiye'ye dönemedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Kulüp Başkanı Zafer Atalay, 16 maçlık ilk bölüm sonrası Kingsley Olajuyigbe Taiwo Nwankwo ve Kazeem Ahmed'in tatillerini geçirmek üzere Nijerya'ya gittiğini bildirdi.

Kingsley ve Kazeem Ahmed'in, ailelerini görmek için gittikleri ülkelerinde oluşan iç karışıklık yüzünden Türkiye'ye dönemediğini belirten Atalay, “Kingsley ve Kazeem'e ülkelerine gitmeleri için izin verdik. Ancak Nijerya'daki iç karışıklık nedeniyle futbolcularımız Türkiye'ye gelip Antalya'da süren kampımıza katılamadı. Elimizden geldiğince girişimde bulunduk, ama henüz tatmin edici sonuca ulaşamadık, beklemedeyiz” dedi.

"HAYATINDAN ENDİŞE EDİYORUZ"

Nijeryalı oyuncuların tercümanı Baran Boçnak, Kingsley ile Kazeem Ahmed'in, 16 haftalık ilk bölüm sonrası kulüp  yönetiminin verdiği izinle tatillerini geçirmek ve ailelerini görmek üzere Nijerya'ya gittiğini hatırlattı.

Kingsley'e telefonla ulaştığını ve birkaç saat önce uçakla İstanbul'a geldiğini öğrendiğini belirten Boçnak, “Devre arası tatilini geçirmek üzere  Nijerya'ya giden futbolcularımızdan Kingsley birkaç saat önce uçakla İstanbul'a geldi. Kazeem Ahmed'e ise ulaşamıyoruz, hayatından endişe ediyoruz” dedi.

Başkent Lagos'ta bulunan Kingsley'in, çatışmalar nedeniyle can güvenliği olmadığı için Türkiye'ye dönüşünün geciktiğini, bugün çatışmaların biraz durulması üzerine yola çıktığını söylediğini ifade eden Boçnak, Kazeem Ahmed'in  bulunduğu kentte etnik gruplar arasında yoğun çatışmalar yaşandığını  bildiklerini, ancak tüm aramalarına rağmen telefona cevap vermemesi nedeniyle  endişelendiklerini kaydetti.

Boçnak, Kingsley'in İstanbul'dan Antalya'ya geçerek takımın Belek'teki hazırlık kampına katılacağını sözlerine ekledi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler