« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Lincoln'e bebek şefkati

Antrenmanlarda harikalar yaratmasına karşın, sakatlanır endişesiyle hazırlık maçlarında oynatılmayan sambacıya özel bir çalışma programı uygulanıyor.

Ali Naci KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME
GALATASARAY’da herkes yeni ’10 numara’ Cassio Lincoln’ün sahaya inmesini bekliyor. Sambacı’nın hazırlık kampında yapılan maçlarda forma giymemesi kendisini bir an önce izlemek isteyen sarı kırmızılı taraftarları çileden çıkarıyor. Buna karşılık ünlü futbolcuyu sahaya sürme konusunda acele etmeyen teknik heyet ise, İstanbul’daki çalışmalar sırasında dizinden sakatlık geçiren oyuncunun tam olarak iyileşmesini istiyor. Bu nedenle de Lincoln, deyim yerindeyse kampta el üstünde tutuluyor.

Tecrübeli futbolcunun, teknik direktör Karl-Heinz Feldkamp’ın talimatı gereği sarı kırmızılı takımın bugünkü Köln maçında da forma giymeyeceği öğrenildi. Hatta Kalli, sağlık kurulundan ünlü oyuncuya özel çalışma programı uygulanmasını da istedi.

Bomba gibi dönecek

Bundan dolayı Brezilyalı futbolcuya her idmandan sonra takım arkadaşlarından ayrı olarak koruyucu kuvvet çalışmaları yaptırılııyor. Herkesin cevabını merak ettiği "Lincoln idmanlarda harikalar yaratıyor, ancak niye sahada yok?" sorusunu yönelttiğimiz Galatasaray Futbol A.Ş Genel Müdürü Adnan Sezgin, "Kendisi sürekli olarak tedavi görüyor. Başka bir şüpheye kapılmayın. Lincoln yüzde 100 hazır olmadan sahaya çıkmayacak. Bu kararı Kalli verdi ve biz de aynı fikirdeyiz. Her idmandan sonra özel olarak testlere tabii tutuluyor. Hazırlık maçında kendisini sahaya sürüp sonra pişmanlık yaşamak istemiyoruz" açıklamasını yaptı.

Kulüp Doktoru Murat Çevik ise, "Dizindeki sorun artık geçti. Ancak hazırlık maçlarında sakatlık riskine karşı oynatılmıyor. Lincoln ekstra birçok çalışmaya katılıyor. Sahaya çıktığında çok güçlü olacak" dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz