« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Lincoln’ü cezalandırdı Ayhan’ı pas geçti

Galatasaray’da, son 1.5 ay içinde yaşanan birbirine benzer nitelikteki iki olay teknik direktör Bülent Korkmaz’ın, futbolcularına hangi gözle baktığını ortaya koydu.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Hamburg maçında oyundan çıkarken kendisine tepki gösteren Cassio Lincoln’ün en ağır şekilde cezalandırılmasını sağlayan Korkmaz, önceki günkü antrenmanda aşağı yukarı aynı hareketleri yapan Ayhan’ı pas geçti.

"Beni niye çıkardın?"

Lincoln,
12 Mart’ta Hamburg ile oynanan UEFA Kupası maçının 59. dakikasında oyundan alınınca, hışımla Bülent Korkmaz’ın yanına gidip, "Beni niye çıkardın" diye hesap sormuştu. Bu olay sonrası Lincoln’e tavır alan Korkmaz, formda olmasına rağmen sambacıyı Trabzonspor ve Eskişehirspor maçlarında oynatmadı, ayrıca 104 bin Euro para cezası verilmesini sağladı. Genç teknik adam ile Lincoln arasındaki buzlar ancak 40 gün sonra, İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçından önce başkan Adnan Polat’ın antrenmana gelmesi sayesinde eridi.

Gol verilmeyince kızdı

Bülent Korkmaz, 23 Nisan’da bu kez Ayhan Akman’la benzer bir tartışma yaşadı. Takımın üçüncü kaptanı olan Ayhan, Florya Metin Oktay Tesisleri’ndeki antrenmanda, çift kale maçta attığı rövaşata golü saymadığı gerekçesiyle Korkmaz’a kızıp söylendi. Ardından, diğer antrenörlerin araya girmesine rağmen idmanı yarıda bırakıp gitti.

40 gün önce Lincoln’ü en ağır şekilde cezalandıran Korkmaz’ın aynı tavrı Ayhan konusunda da sergilemesi bekleniyordu. Ancak, genç teknik adam basın mensuplarının önünde gerçekleşen olayı büyütmemeyi tercih etti. Ayhan, yarınki Ankaraspor maçında ilk 11’de oynayacak ve para cezası da almayacak.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler