Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Lincoln: Burası benim evim gibi

Galatasaray'ın Brezilyalı futbolcusu Cassio Lincoln, Beşiktaş maçı öncesi kadro dışı bırakıldığı için mutsuz olduğu yönüneki iddialara yanıt verdi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Lincoln'e 'Türk ol' teklifi 

Paf takımı ile yapılan maçın ardından tesislerde Schalke 04 Kulübü Onursal Başkanı Gerhard Rehber ve Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün ile sohbet eden Lincoln, Schalke'den ayrıldıktan sonra kimseyle kırgınlık yaşamağını söyledi.

Uzun yıllar top koşturduğu Schalke'de çok güzel günler geçirdiğini, o dönemde kulübün başkanı olan Gerhard Rehberg'i kendisi ile yakından ilgilenmesinden dolayı babası gibi gördüğünü ifade eden Lincoln, "Almanya'daki günlerim çok güzeldi ancak geride kaldı. Türkiye'de yeni bir sayfa açtım. Schalke'yi unuttum. Artık Galatasaray'da başarılı olmak istiyorum. Oynadığım futbolla da bunu kısa sürede gerçekleştirdiğime inanıyorum. Burası benim evim gibi" dedi.

Son aylarda yabancı futbolcuların Türk vatandaşlığına geçip Türk Milli Takımı'nda oynamasına değinen Gerhard Rehberg, "Lincoln gibi bir futbolcunun Türk Milli Takımı'nda da 10 numaralı formayı başarıyla giyebileceğine inanıyorum. Lincoln Brezilya Milli Takımı'nda forma giymediği için Türk Milli Takımı'nda oynayabilir. Böyle bir fırsatın kullanılması gerekiyor" diye konuştu.

Öte yandan Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, Lincoln'ü Büyükçekmece Belediyesi'ne davet etti. Brezilyalı futbolcu, daveti en kısa zamanda belediyeyi ziyaret ederek sonuçlandıracaklarını söyledi.


 


Bunları da Beğenebilirsiniz