« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Limassol'un efsane futbolcusu F.Bahçeli

UEFA Avrupa Ligi’ndeki rakiplerinden biri Kıbrıs Rum Kesimi ekibi AEL Limassol olan Fenerbahçe’nin Ada’ya nasıl gideceği de şimdiden merak konusu olurken, Limassol ile ilgili bir bilinmeyen açıklandı. AEL Limassol'un efsane futbolcusu Sevim Ebeoğlu'nun Fenerbahçeli olduğu ortaya çıktı.

Ali RUHLUEL/LEFKOŞA DHA
SON GÜNCELLEME

LIMASSOL'UN EFSANE FUTBOLCUSU F.BAHÇELİ / WEB TV

AEL Limassol takımına 1950 yılında transfer olan ve 7 yıl formasını giyen Kıbrıslı Türk Sevim Ebeoğlu, 3 kez şampiyonluk yaşarken, 2 kez de gol kralı oldu. Kulübün hala efsaneleri arasında anılan Ebeoğlu, bu saygınlığına oyunculuğu döneminde de sahipti. Ebeoğlu'nun, Limassol'da oynadığı dönemde kulüp başkanı Nikos Solominidis, takımın mavi-beyaz forması yerine bir renk istedi. Solominidis, İngiltere'ye gidip yeni formaları almadan önce takımının başarılı golcüsü Sevim Ebeoğlu'nun fikrini sordu. Fenerbahçe'ye olan tutkusuyla bilinen Ebeoğlu, renklerin sarı-lacivert olmasını istediğini söyledi. Sevim Ebeoğlu'nun isteği kabul gördü ve Nikos Solominidis, takımın reklerini sarı-lacivert yaptı.

LIMASSOL'UN MAVİ-BEYAZ RENKLERİ, SEVİM EBEOĞLU'NUN TAVSİYESİYLE SARI-LACİVERT YAPILMIŞ

Sevim Ebeoğlu sıkı bir Fenerbahçe taraftarı olduğunu, bu yüzden AEL Limassol takımının renklerinin sarı-lacivert olmasını istediğini kaydetti. Yıllarca futbol oynadığı Limassol takımına büyük bir sevgisi olduğunu, ancak AEL-FB maçında gönlünün Fenerbahçe'den yana olduğunu söyledi.

FENERBAHÇE ADA’YA BÖYLE GİDECEK


Bunları da Beğenebilirsiniz